CHP Grup Başkanvekili İnce, Giresun'da

CHP Grup Başkanvekili İnce, Giresunda
İnce:

GİRESUN (AA) - CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın avukatı Muhammed Hardalaç'ın "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun müvekkili hakkındaki asılsız iddialarına ilişkin yasal yollara başvurulacağını" bildirmesine ilişkin, "Genel Başkanımıza dava açacağına savcının fezlekesine baksın, 52 milyon dolar rüşvetten söz ediliyor, bence onlara baksın önce" dedi.

Giresun'a gelen Muharrem İnce, Atatürk Meydanı'ndaki CHP seçim bürosu önünde partililerle bir araya geldi.

İnce, burada halka hitaben yaptığı konuşmada, "makarnacı, kömürcü, bulgurcu" şeklinde insanların aşağılanmaması gerektiğini söyledi.

"Onlar yoksul insanlarsa sosyal devlette bunların hep verileceğini, bizim daha çok vereceğimizi anlatacağız" diyen İnce, "Ucunda ölüm de olsa, ucunda seçim kaybetmek de olsa biz millete yalan söylemeyeceğiz. Çünkü şunu biliyoruz, parti mi memleket mi, kesinlikle memleket, önce memleket, sonra parti" ifadelerini kullandı.

İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimden korktuğunu iddia ederek, "Seçimden korktuğu için de Suriye'yle savaşa girmenin, seçimi ertelemenin bir yolunu arıyor. Şu anda düşündüğü bu. Yani çocuğunun birine bedelli askerlik yaptıracak, öbürüne çürük raporu alacak, Giresunlu fukara Ahmet amcanın çocuğu gitsin Suriye'ye savaşa" diye konuştu

Partinin yöneticileri olarak nerede başarılı, nerede başarısız olduklarını bildiklerini belirten İnce, şöyle dedi:

"Giresun'da çok başarılı olduğumuzu biliyoruz. Belediye başkan adayımızın sadece Cumhuriyet Halk Partililerin değil bütün Giresunluların yüzde 100'ünün belediye başkanı olması için var gücüyle çalıştığını biliyoruz. İnşallah bu seçimden sonra yapılacak bir erken seçimde biz buraya milletvekili olarak değil de bakan olarak da geleceğiz, merak etmeyin. Önce 30 Mart'ta bu haramzadelerin ipliğini pazara çıkaralım, bir kolunu kanadını önce bir kıralım."

- "Demirden korksaydık trene binmezdik"

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, bir gazetecinin, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın avukatı Muhammed Hardalaç'ın "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun müvekkili hakkındaki asılsız iddialarına ilişkin yasal yollara başvurulacağını" bildirmesine ilişkin sorusuna, "Biz demirden korksaydık trene binmezdik, davadan korksaydık siyaset yapmazdık. Sayın Genel Başkanımız zaten onlarca, yüzlerce davası olan birisi. Davalardan korkacak hali yok, yani Genel Başkanımıza dava açacağına savcının fezlekesine baksın, 52 milyon dolar rüşvetten söz ediliyor, bence onlara baksın önce" yanıtını verdi.

Muharrem İnce, şunları kaydetti:

"Yani sadece 700 bin liralık saat değil 27 defa da 52 milyon dolar rüşvet diye de fezleke var, onları, o fezlekeleri düzgünce okusun. Hani milletten sakladıkları yetmiyormuş gibi milletvekillerinden sakladıkları fezlekeler var ya, Zafer Çağlayan onları okusun, ondan sonra eğer içinde biraz vicdan kırıntısı varsa, biraz ahlaktan nasibini almışsa, biraz siyasette etik biliyorsa, biraz şeffaflık biliyorsa, batıyı o kadar gezmiş biri olarak batı ülkelerini azıcık biliyorsa, o fezlekeyi okuduktan sonra Genel Başkanımıza dava açıp açmama hakkını kendisi düşünsün."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com