CHP Grup Başkanvekili İnce Manisa'da

CHP Grup Başkanvekili İnce Manisada
"Trafik akışını engellediğim gerekçesiyle fezleke gönderdiler. Ya ben araç trafiğini engellemişim, sen para trafiğini yönetiyorsun, ona niye göndermiyorsun"

MANİSA (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Muharrem İnce,  "Trafik akışını engellediğim gerekçesiyle fezleke gönderdiler. Ya ben araç trafiğini engellemişim, sen para trafiğini yönetiyorsun, ona niye göndermiyorsun" dedi.

Manisa Manolya Meydanı'nda seçim otobüsü üzerinden partililere hitap eden İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. 

Kente geldiğinde Başbakan Erdoğan'ın afişini gördüğünü ifade eden İnce, afişte "başı dik" yazıldığını belirterek "Boğazına kadar pisliğe battığı için böyle dik geziyor. Boğazına kadar pisliğin içinde" dedi.

Suriye tezkeresine karşı çıktıklarını, Başbakanın "Çanakkale Savaşı'na niye karşı çıkmadın?" dediğini hatırlatan İnce, şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirterek şöyle konuştu:

"Ey CHP diyor, niye karşı çıkmadın. Çanakkale Savaşı 1915, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşu 1923, nasıl karşı çıkacak? Çanakkale'de CHP yok ki zaten, cahil olduğu için böyle diyor. Tarih de sıfır. Coğrafya, evvelsi gün İzmir'de ne diyor, 'Akdeniz'in incisi İzmir' diyor. Coğrafya sıfır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi berbat, yıldızlı sıfır. Yalan bunda, haram bunda, kul hakkı bunda, yetim hakkı bunda, yıldızlı sıfır. Bütün dersler baştan aşağı sıfır olunca, bu öğrenciye yılın sonunda karne verilir, tasdikname. Biz bunun tasdiknamesini ne zaman vereceğiz, 30 Mart'ta. 12 yıldır beraber milletvekilli yapıyoruz, o uzun adamla beraber. Hepsine sıfır vermeyelim hatırı kalır. Bir derste biraz başarısı var. Yabancı dil. 'One minute' demesini biliyor, bir verelim ona."

İzmir mitinginde başbakana "el hareketi" yaptığı için vatandaşların gözaltına alındığını belirten İnce, "6 ay meydan meydan gezdi, millete 4 parmak gösterdi. Ama kendisine İzmir'de bir parmak gösterdiler, kızdı. Sen millete 4 parmak gösterdin 6 ay, sana bir parmak gösterdiler niye kızıyorsun. Bu da ona kapak olsun' dedi.

Düzce'de partisinin belediye başkan adayına "Daha önce Düzce'ye geldiğimde yürüdüm. Yürüdüm diye bana fezleke gönderdiler" dediğini anlatan İnce şöyle konuştu:

"Ya yürüyene fezleke gönderiyorlar, yürütene hiçbir şey yok. Bunların fezlekesinden korkacak halim yok. Ben Meclis'te fezleke şampiyonuyum. 114. Pardon fezleke değil, mahkeme sayısı 114. Her gün dava, her gün koleksiyon. Sakarya'ya gittim. Trafik akışını engellediğim gerekçesiyle fezleke gönderdiler. Ya ben araç trafiğini engellemişim, sen para trafiğini yönetiyorsun, ona niye göndermiyorsun." 

Kendi yazdığı şiirini okuyan İnce "Meclis'e gelemedi, meydanlarda gürledi. Kutuların suçunu savcılara yükledi. Besmeleyle başladı, insanları dışladı. Küçücük çocukları TOMA'larla haşladı. Yandaşları kefenlere büründü, 30 Mart'ın sonunda Yüce Divan göründü" ifadelerini kullandı.

CHP'nin şu anda DSP'nin yaşadığı rüzgarı yaşadığını söyleyen İnce, ülkenin yer yerinde anketler yaptırdıklarını, Manisa'da kafa kafaya bir yarışın söz konusu olduğunu belirterek, başka partilere oy vermiş yurttaşların desteğine ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

İnce, sözlerini şöyle tamamladı:

"Türkiye'deki siyasi partiler bir elin parmakları gibidir. Biri işaret parmağı gibidir, biri serçe parmağı gibidir. Biz DSP ile rakip olduk, MHP ile rakip olduk. Anavatan'la, Demokrat Parti'yle Doğru Yol'la, Saadet Partisi'yle, Refah'la rakip olduk. Düşman olmadık ki. Ama bu AKP bu elin parmakları gibi değil. Bunlar yandan çıkmış 6. parmak gibi. Türk olan her şeye düşman, içinde Cumhuriyet varsa, Atatürk varsa düşman. Andımız'ı kaldırıyor, Türkiye Cumhuriyeti ibaresini siliyor. Ders kitaplarından 'Bayrak' şiirini indiriyor. Kıbrıs'ı resmen dövüyor bu seçim döneminde. PKK açıklama yapıyor, 'Seçimden sonra özerklik ilan edeceğim' diyor. Böyle bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisi'ne ihtiyacı var Türkiye'nin. Gelin bu başa baş yarışta, bizi destekleyin. Hemen arkadan zaten erken seçim var."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com