CHP Grup Başkanvekili İnce, Zonguldak'ta

CHP Grup Başkanvekili İnce, Zonguldak'ta
Muharrem İnce:- "Sen bu ülkede orduyu, üniversiteyi, medyayı ve televizyonları susturabilirsin ama CHP'yi asla susturamazsın

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Sen bu ülkede orduyu, üniversiteyi, medyayı ve televizyonları susturabilirsin ama CHP'yi asla susturamazsın" dedi.

İnce, partisinin Devrek seçim bürosunun açılışında, 30 Mart'ta sadece belediyecilik seçimlerinin yapılmayacağını belirterek, "ayakkabı kutularını oylayacaklarını" söyledi.

"Sen bu ülkede orduyu, üniversiteyi, medyayı ve televizyonları susturabilirsin ama CHP'yi asla susturamazsın" diyen İnce, şöyle konuştu:

"Genel başkanımıza, 'CHP'nin genel müdürü' diyor. Sen sucuk fabrikasında 'sucuk müdürüydün', biz sana 'sucuk müdürü' diyormuyuz. Dün akşam yine internette ses kaydı vardı. Başbakanın danışmanı diyor ki, 'Biz TRT'yi niye susturduk. Neden biliyormusun. Orada yaşananı görmesinler' diye susturduk diyor. Sandık, mühür, oy pusulası, mürekkep devletten. Bas altı oka kurtul bunlardan. Talimatlarla insanlar hapishanelere gönderildi. Yıllarca insanları içeride tuttular. Ama gün ola harman ola. Ne ekersen onu biçersin."

CHP'nin kendilerinin tapulu malı olmadığını anlatan İnce, "Bu parti, Atatürk'ün bize emanetidir. Geçmişte hangi partiye oy vermişseniz önemli değil. Bugün bu ülkenin CHP'ye ihtiyacı var. Gelin bize destek olun. Gelin bunlardan kurtulalım. Sonra hesabı kendi aramızda yaparız. Biz bütün partilerle rakip olduk. Ama yendik ama yenildik. Türkiye'de siyasi partiler bir elin parmakları gibidir. AKP ise yandan çıkmış altıncı parmak gibidir" ifadesini kullandı.

İnce, Türk halkının parti değiştirmesini öğrenmesi gerektiğini vurgulayarak. "Bu ampulü sola çevirecek değiştirecek. Partimizi iktidar yaptı. Dört yıl süre verdi beğenmedi onu da değiştirecek. O zaman siyaset kurumunun aklı başına gelir. Körü körüne oy verirsen bu işler düzelmez. CHP'ye sıra gelmiştir. Bu seçimde mührünü partimize vuracaksınız. Baktı yapamadı bir dahaki seçimde tekmeyi basarsın. Bu kadar basit" diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Zonguldak milletvekilleri Mehmet Haberal ve Ali İhsan Köktürk tarafından gerçekleştirildi.

Muhabir: Ferdi Akıllı
Yayınlayan: Murat Paksoy

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com