CHP Grup Başkanvekili İnce, Zonguldak'ta

CHP Grup Başkanvekili İnce, Zonguldak'ta
İnce: "(Dibek ve Sedefçi'nin istifası) Bunlar, siyasette adaylık sürecinde zaman zaman yaşanan şeylerdir. Ben arkadaşlarımızla bunları çözeceğimize inanıyorum

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'nin CHP'den istifalarına ilişkin, "Bunlar, siyasette adaylık sürecinde zaman zaman yaşanan şeylerdir. Ben arkadaşlarımızla bunları çözeceğimize inanıyorum" dedi.

Partisinin Çaycuma İlçe Başkanlığına bağlı gençlik merkezinin açılışına katılan İnce, bir gazetecinin "CHP Kırklareli Milletvekili Dibek ve Edirne Belediye Başkanı Sedefçi istifa etti. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusu üzerine, parti üyelerinin ve yöneticilerin yanı sıra milletvekillerinin beğenmedikleri bir şey olduğunda tepkilerini gösterebildiğini belirterek, "Zaman zaman bu tepkilerin dozu artmış oluyor. Türkiye'de medyanın şunu sorgulaması lazım; CHP'de insanlar niye konuşuyor, bunu sorgulayacaklarına AKP'de kimse konuşamıyor, bunu sorgulamaları lazım. Onlarla da bu sorunları çözeriz merak etmeyin" diye konuştu.

Bu durumların, siyasette adaylık sürecinde zaman zaman yaşanabildiğini dile getiren İnce, "Ben arkadaşlarımızla bunları çözeceğimize inanıyorum" dedi.

Muharrem İnce, daha sonra, partililere hitaben yaptığı konuşmada, 60 yıldır haksızlığa uğrayan, hakkında yalanlar söylenen ve her zaman ilkeli davranan bir partinin üyeleri olduklarını söyledi.

Yaklaşık 60 yıldır Türkiye'nin yalanlarla yönetildiğini öne süren İnce, siyasetin bir ikna, iddia ve cesaret işi olduğunu belirterek, "Biz uslu oturup hoş geçinmeyeceğiz. Terbiyeli maymun gibi durmayacağız. 'Bir dakika, dur' diyeceğiz. Hep birlikte 'Sana devleti böldürmem, milleti soydurmam, yetimin hakkını yedirmem, sana bu sandıkta hesabı soracağım' diyeceğiz. Geçmişte hangi partiye oy verirseniz verin hiç fark etmez. Hepinize kapımız açıktır" diye konuştu.

Muhabir: Ferdi Akıllı
Yayınlayan: Ahmet Ekici

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com