"CHP hakem rolü üstlensin"

"CHP hakem rolü üstlensin"
Kürt sorununa çözüm ve anayasa çalışmalarına destek için kurulan Temas ve Diyalog Grubu, bu kez İmralı süreci için devrede.
Kürt sorununa çözüm ve anayasa çalışmalarına destek için kurulan Temas ve Diyalog Grubu, bu kez İmralı süreci için devrede. Heyet, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir buçuk saat süren bir görüşme yaptı. Temas ve Diyalog Grubu, CHP'ye süreçte kilit rol üstlenebileceğini iletti.
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le geçtiğimiz hafta görüşen Temas ve Diyalog Grubu, siyasi partiler içinde ilk olarak CHP'nin kapısını çaldı.
 
Edinilen bilgiye göre, görüşme sırasında, AKP ve BDP tabanlarının bölgede çatışma içinde olduğunu kaydeden temsilciler, bu yüzden CHP'nin hakem rolü üstlenebileceğini savundu. CHP'nin, İmralı ile görüşme sürecinde bir aktör değil, ana unsurlardan biri olduğu da ifade edildi.
 
Görüşmede, CHP lideri Kılıçdaroğlu sürece ilişkin bilgi yetersizliğinden şikayetçi olunca, heyette AKP ile yapacakları görüşmede bu konuya özellikle değineceklerini ifade etti. Temas ve Diyalog grubu gelecek hafta da BDP’yi ziyaret etmeyi planlıyor. Heyetin amacı, aralarında diyalog eksikliği olduğunu düşündükleri grupların arasında köprü kurmak. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com