"CHP halkın partisi olacaktır"

"CHP halkın partisi olacaktır"
"Özgürlük, sosyal demokrasi ve halkçılık" ifadeleriyle dolu pankartların süslediği Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen CHP 17. Olağanüstü Kurultayı sona erdi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kurultayın kapanış konuşmasında, CHP'nin halkın partisi ve sosyal demokrasinin kalesi olduğuna bir kez daha dikkat çekti...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
, “Hiç kimsenin endişesi olmasın CHP halkın partisi olacaktır. CHP çağdaş bir sosyal demokrat parti olacaktır. Geçmiş tüzüğü ben yapmadım, geçmiş tüzüğün altında benim imzam yok, ama biz geçmişe değil geçmişten ders alarak geleceğe bakacağız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiç kimsenin endişesi olmasın CHP halkın partisi olacaktır. CHP çağdaş bir sosyal demokrat parti olacaktır. Geçmiş tüzüğü ben yapmadım, geçmiş tüzüğün altında benim imzam yok, ama biz geçmişe değil geçmişten ders alarak geleceğe bakacağız” dedi.

CHP’nin 17. Olağanüstü Kurultayı CHP’nin Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda yapıldı. 362 delegenin çağrısıyla toplanan kurultaydaki, tüzük değişiklikleri reddedilirken, kurultay da sona erdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teşekkür konuşması yapmak üzere, kürsüye geldiğinde CHP’li gençler “Gençliğin umudu Kılıçdaroğlu” sloganları attı. Kılıçdaroğlu da, “Teşekkürler gençler, bundan sonra size daha fazla görev düşüyor. Gençliğe yüzde on kontenjan getirdik, sayınızı artırın kontenjanınızı artırın” dedi. “Bir şeyin altını özenle çiziyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “İki kurultayımız da, kurultaya vesile olan 362 arkadaşımızın CHP’li olmalarından en ufak bir endişem yoktur. Tüzük kurultayımızda oyalamalar sırasında ‘evet’ ve ya ‘hayır’ diyen hiçbir CHP’linin Cumhuriyet Halk Partili olduğundan da endişem yoktur” dedi.

Elbette ki eleştirilerin olacağını belirten Kılıçdaroğlu, saygı ölçüsü içinde bütün eleştirilerinin başının üzerinde olduğunu ifade ederek, “Herkesi seviyorum, herkese inanıyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Ama bir şey var, biz bir örgütüz, köklerini tarihinin derinliklerinden alan bir çınarız. Gençler o çınarın tomurcuklarıdır. Dalları ve gövdesi genel başkanlarımızdır. Biz ulu bir çınarız ve dalların kökleri Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün coğrafyasında vardır” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesin eleştirilerini de büyük bir dikkatle okuduğumu da bilmenizi isterim” dedi.

Kılıçdaroğlu, kurultayın sakinlikle geçmesinden son derece mutlu olduğunu ifade ederken, Divan Başkanına da teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Hiç kimsenin endişesi olmasın CHP halkın partisi olacaktır. CHP çağdaş bir sosyal demokrat parti olacaktır. Geçmiş tüzüğü ben yapmadım, geçmiş tüzüğün altında benim imzam yok, o geçmişte yapılmıştır ama biz geçmişe değil geçmişten ders alarak geleceğe bakacağız. Hedefimiz gelecek. Hedefimiz CHP’nin iktidar olması çalışmak. CHP’ye sempati duyan herkese görev düşüyor. Çocuklarımız için gençlerimiz için, çağdaş bir Türkiye için çalışacağız. Yolumuz açık olsun. Geleceğimiz Türkiye Cumhuriyetidir, geleceği için mücadele eden bir CHP olsun.”

Sansursuzhaber.com muhabiri Serap Belovacıklı, CHP'nin yoğun gündeminde, demokratikleşme sürecinin yol haritası olan Kurultayın nabzını tuttu. Sosyal demokrasinin, halkçılığın ve tabanla uyum nüvelerinin ön plana çıktığı bu Kurultayda özel röportajlarıyla da an be an gündemin nabzını aktardı...

Kemal Kılıçdaroğlu röportajı için tıklayın!

Süheyl Batum röportajı için tıklayın!

Muharrem İnce röportajı için tıklayın!

Gürsel Tekin röportajı için tıklayın!


Salon pankartlarla doluydu


Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu tribünlerinin üstünde ''Önce parti içi demokrasi, önce örgütün sesi'', ''CHP, Türkiye'nin teslim alınamayan tek kalesidir'', ''Biz kimseye kin tutmayız, kamu alem birdir bize'', ''Özgürlük herkesin hakkı, demokrasi bu ülkenin şartı'', ''Demokrasi, özgürlükler, hukukun üstünlüğü bizimle gelecek'', ''Taşeron değil, onurlu ve lider Türkiye'', ''Demokratik tüzük ile tam demokrasi'', ''Özgürlükler, hak ve adalet için CHP'' yazılı pankartlar açıldı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com