CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz:

CHP Hatay Milletvekili Eryılmaz:
"Seçim sürecinde bir takım provokasyonların önüne mutlaka geçilmesi gerekiyor. Biz, hem halkımızı hem de polis teşkilatı ve devlet yetkililerini sağduyulu olmaya davet ediyoruz"

HATAY (AA) - CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, "Seçim sürecinde bir takım provokasyonların önüne mutlaka geçilmesi gerekiyor. Biz, hem halkımızı hem de polis teşkilatı ve devlet yetkililerini sağduyulu olmaya davet ediyoruz" dedi.

Hatay'da Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından yaklaşık bir hafta önce kaçırıldığı iddia edilen Türk vatandaşıyla ilgili Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ile görüşmek için Valiliğe gelen gelen Eryılmaz, ziyaret öncesi gazetecilere, Gezi Parkı olaylarında yaralanan Berkin Elvan'ın, hastanede hayatını kaybetmesinin ardından kentlerde düzenlenen gösterileri değerlendirdi.

Berkin Elvan'ın ölümünün kendilerini derinden etkilediğini ifade eden Eryılmaz, "Seçim sürecinde bir takım provokasyonların önüne mutlaka geçilmesi gerekiyor. Biz, hem halkımızı hem de polis teşkilatı ve devlet yetkililerini sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Seçim sürecinde bu işi provoke etmek isteyen, kavga ve kargaşa yaratmak isteyen bir takım güçler olabilir. Bunların, bu emellerine ulaşmaması için ben özellikle gençlerimizden sağduyulu olmalarını istiyorum" diye konuştu.

provokasyon için Hatay'ın pilot bölge seçildiğini savunan Eryılmaz, Armutlu Mahallesi üzerinde oyunlar oynanmak istendiğini bildiklerini, toplumda gerginlik yaratmak ve bundan siyasi rant sağlamak isteyen güçler olduğunu düşündüklerini söyledi.

Basın açıklaması ve gösteri yapmanın yasal anlamda her vatandaşın hakkı olduğunu belirten Eryılmaz, bunun, çatışma ortamına sürüklemeden, kirli emelleri olanların amaçlarına izin vermeden gerçekleşmesi gerektiğini kaydetti.

- Kaçırıldığı iddia edilen Türk

Eryılmaz, Suriyeli muhalifler tarafından kaçırıldığı iddia edilen ve yaklaşık bir haftadır haber alınamayan Bünyamin Sönmez'in durumuyla ilgili Vali Lekesiz ile görüşeceğini belirtti.

Sönmez'in ailesiyle Vali Lekesiz'i ziyaret edeceklerini ifade eden Eryılmaz, kaçırılma sebebiyle ilgili bir bilgilerinin olmadığını ancak Sönmez'in, Türkiye'den kaçırılarak Suriye'ye götürüldüğü ve kaçıranların 200 bin dolar fidye talep ettikleri yönünde iddia bulunduğunu bildirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com