CHP Hatay Milletvekillerinden, Vali Lekesiz'e; "Günaydın!"

CHP Hatay Milletvekillerinden, Vali Lekesiz'e; "Günaydın!"
Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'in, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya gönderdiği Hatay raporu, CHP Hatay Milletvekillerine ”günaydın" dedirtti.

Vali Lekesiz'in "Türkiye üzerinden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD ) örgütüne katılımlara dikkat çekmesi ve Türkiye'de intihar saldırısı olabilir" uyarısı üzerine, CHP'li Mehmet Ali Ediboğlu ve Refik Eryılmaz valiye, "aklınıza yeni mi geldi?" diye seslendi. CHP'li milletvekilleri, "Hatay'da bıçak kemiğe dayandı, kolluk önlem almaz  ise vatandaş kendi önlemini alacak" sözleriyle tehlikeye dikkat çekti.  

MEHMET ALİ EDİBOĞLU - CHP HATAY MİLLETVEKİLİ

"Hatay Valisi Celalettin Lekesiz,  El Kaide'nin en tehlikeli kolu olan İşid militanlarının Hatay'da cirit attığını ve çatışma için nasıl, nereleri kullandığını anlatıyor. Raporda yazılanların tamamı Hatay halkının bildiği, gördüğü konular. Bu rapor ise tüm söylediklerimizin devlet katında itirafı. Validen ve İçişleri Bakanından açıklama bekliyoruz

ŞİMDİYE KADAR NEREDEYDİN?

Dünyanın çeşitli ülkelerinden teröristlerin Türkiye'ye nasıl geldiği, nerelerden geçerek savaşa gittiğini, nasıl lojistik destek verildiğini anlatıyor. Valimize , "üç yıldır neredeydin?" diyoruz. 

Hatay havaalanın önemli bir merkez olduğunu, yetiştirilen El kaide militanlarının bu havalimana nasıl getirildiğini ve hangi köyden nasıl geçirildiğini güzel güzel anlatıyor.  

ÜÇ YIL GEÇTİ ARADAN...

Üç yıl geçmiş aradan, bunları şikayet pozisyonunda değil, önleyecek pozisyonda olmalıydı. Ya onu engelleyen bir güç var ya da sayın vali yeni farketmiş tehlikeyi. 

O duvar sınırımızın üç metre gerisine yapılıyor. Acaba militanlara tampon bölge mı oluşturuluyor! Vali buna da cevap versin. 

İşid Militanları kaçak petrolü sınırdan rahatça geçiriyor, köylülere satıyor. Kaçakçı teröristlere sesini çıkarmayan güvenlik görevlileri, ucuza mazot alan köylüyü cezalandırıyor, malına el koyuyor, vatandaşımıza kaçakçı muamelesi yapılı. Ondan para kazanan İşid militanlarına güçleri yetmiyor. "

REFİK ERYILMAZ- CHP HATAY MİLLETVEKİLİ

Eleştirilerimizin  şimdiye kadar ciddiye alınmadığını gördük. Bugüne kadar  Hatay Valisi, hükümeti koruyan tavır aldı ama en son rapora bakınca, olayın ne kadar vahim olduğu anlaşılıyor. Polisimize, jandarmamıza yapılan saldırılar, bölgenin ne kadar risk altında olduğunu ortaya koyuyor. İçişleri Bakanı'nın artık hiçbir şey olmuyor gibi davranma lüksü kalmadı. 

SINIRLARIMIZ GÜVENLİ DEĞİL 

Sınırlar güvenli değil. Kimin girip, kimin çıktığı belli değil. Uluslararası kuruluşların terör listesinde olanlara destek veren bir Başbakan ya da İçişleri Bakanı'nıh bu tavrı, ilerde Lahey Adalet Divanı'nda yargılanmalarını getirecektir. 

"SURİYE'DE KAFA KESENLER, TÜRKİYE'DEN GİDİYOR" 

Daha dün Suriye de tamamı kadın ve çocuk onlarca insan, kafası kesilerek öldürülüyor. Her gün onlarca kişi böyle öldürülüyor. Bunu yapan teröristlerin Türkiye'den girdiğine  dair suçlamalar var. Hükümeti uyarıyoruz, yoksa vatandaşlarımız bu silahlı gruplara karşı kendi tedbirlerini almak zorunda kalacaklar. Eğer valinin, askerin, jandarmanın elini kolunu bağlarsanız, o devlet görevlileri kendi vatandaşlarının bile güvenliğini sağlayamaz. 

SINIRLARIMIZ SİLAHLI GRUPLARIN ELİNDE

Şu an sınırlarımız , silahlı grupların elinde. Bu çok önemli bir olay. Valinin yaptığı açıklamalarda, Suriye'den Türkiye'ye giren ve  intihar saldırısı hazırlığında olan  kişilerin yakalandığı bilgisi var. Bu rapor, bugün Türkiye'nin en önemli gündem maddesi olmalıydı. Vali, tarih yer zaman veriyor. 

TEHLİKENİN FARKINDA DEĞİL MİSİNİZ?

Biz bu tehlikeyi daha yakından görüyoruz. Ciddi bir telaşımız ve kaygımız var. Dün üç Suriyeli,  bir Türk vatandaşının boğazını kesmeye çalışırken son anda yakalandı. İskenderun, Antakya, başka yerlerde böyle olaylar yaşandı. Reyhanlı, Cilvegözü patlamaları birşey ifade etmiyor mu! Biz bu tehlikenin farkındayız!" (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com