CHP heyeti Libya'dan döndü

CHP heyeti Libya'dan döndü
CHP heyeti Libya ziyaretini tamamlayarak yurda döndü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu başkanlığındaki heyet, Suriye'de yaptığı inceleme ve ziyaretleri tamamlayarak Türkiye'ye döndü. Loğoğlu, Suriye'de sıkıntı ve çalkantının devam ettiğini ancak ziyaret ettikleri kentlerde hayatın normal göründüğünü söyledi.

Faruk Loğoğlu, CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Refik Eryılmaz, Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı ve Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ ile Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan yurda giriş yaptı. Suriye'nin Lazkiye, Şam, Hama, Humus ve Halep kentlerini ziyaret eden heyet adına açıklama yapan Loğoğlu, "Suriye'ye çok önemli bir ziyarette bulunduk. Suriye'yi anlamak, görmek amacıyla arkadaşlarımla iki gündür Suriye'deyiz. Suriye'de yetkililerle ve mümkün olduğu kadar da halkla bir araya gelmeye çalıştık" dedi.

Ziyaret ettikleri kentlerde hayatın normal göründüğünü belirten Loğoğlu, "Ama bütün yetkililerden ve halktan edindiğimiz hissiyattan sıkıntı ve çalkantıların devam ettiğine dair ciddi emareler var. O bakımdan ne güllük gülistanlık ve ne de batı medyasında yansıtıldığı gibi çok karmaşık. Sıkıntı var; Suriye'de bunu gördük, bunun değerlendirmesini ayrıca yapacağız" diye konuştu.
Loğoğlu ve beraberindeki heyet, daha geniş açıklama yapmak üzere Hatay'a gitti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com