CHP heyeti Şemdinli'de

CHP heyeti Şemdinli'de
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki çatışmalar üzerine bölgede inceleme yapmak için gelen CHP'li milletvekillerinden oluşan heyet Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre ile görüştü.
CHP'li heyet adına konuşan CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, yaşanan çatışmalarla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığını belirterek, "Bizde burada yaşananları görmek için geldik" dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ve Isparta Milletvekili Ali Haydar Öner, Hakkari'deki inceleme ve görüşmelerini ardından sabah saatlerinde Şemdinli İlçesi'ne geldi. CHP heyeti ilk olarak BDP'li Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre'yi makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Burada heyet adına gazetecilere CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel açıklama yaptı. Şemdinli'de yaklaşık 14 gündür çatışmaların sürdüğüne dikkat çeken Milletvekili Yüksel, çatışmalarla ilgili henüz bir resmi açıklama yapıladığını söyledi. 
 
Yaşananlarla ilgili bilgi almak için Belediye Başkanı Töre ile görüşeceklerini belirten Yüksel,"Buradaki çatışmalarla ilgili net bilgiler olmadığı için Genel Başkanımiz Sayın Kılıçdaroğlu bizi görevlendirdi. Biz dün Hakkari'de görüşmler yaptık. Vatandaşları dinledik. Herkesin tek isteği barışın sağlanıp akan kanın durmasıydı" dedi.
 
Şemdinli Belediye Başkanı Sedat Töre ise, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun olaylarla ilgili bilgi alınması için bir heyeti Şemdinli'ye göndermesinin kendilerini çok memnun ettiğini ve bu ziyaretin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Heyet daha sonra BDP Genel Başkan Yardımcısı Hamit Geylani ve BDP Hakkari Milletvekili Esat Canan ile görüştü. CHP'li heyet, Kaymakam Mesut Gençtürk'le de görüştü. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com