CHP heyetinden THY'ye ziyaret

CHP heyetinden THY'ye ziyaret
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak ve İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın yanlarına İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'yı da alarak THY Genel Müdürlüğü'ne gitti.
THY Genel Müdürü Hamdi Topçu ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren CHP'liler grev yaptıkları gerekçesiyle işten çıkarılan 305 çalışanın yeniden işe alınmasını talep ettiler. Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından dışarı çıkan CHP heyeti adına açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak yaptı. Toprak verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyerek, " Bizim katkımızı alacağını, katkı vermemizden dolayı da mutlu olacağını söyledi. 305 THY çalışanının yargıya intikal eden davaları var. O davalar bittikten sonra da bazı gözden geçirmeleri yapacaklarını belirttiler " şeklinde konuştu. 
 
CHP HEYETİ İŞTEN ÇIKARILAN THY ÇALIŞANLARINI DA ZİYARET ETTİ
 
CHP heyeti genel müdürlüğün ardından 28 günder Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali önünde eylem yapan THY çalışanlarını ziyaret etti. İşten atılan THY çalışanları ve Hava - İş sendikası yöneticileri CHP heyetini sloganlarla karşıladı. Hava - İş Başkanı Atillay Ayçin CHP'lilere verdikleri destek için teşekkür ederek, " CHP Samimiyetini gösterdi. Buraya gelerek, bunu bir kez daha gösterdiler" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erddoğan Toprak da, " Her iki tarafta iyi niyetle bu meseleye yaklaşmak istiyor. Her iki başkan da olumlu. Her iki başkanda kendi kurumlarının çıkarlarını göz önüne alacaklar. Her iki kesiminde hakları konusunda adil davranacağız" şeklinde konuştu. Bir süre işçilerle sohbet eden CHP heyeti daha sonra havalimanından ayrıldı. (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com