CHP iftarda vatandaşla beraber

CHP iftarda vatandaşla beraber
CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Bayraklı Gümüşpala'da iftara katıldı.
İçinde bulunulan Ramazan Ayı boyunca davet edildiği bütün iftar yemeklerine katılmaya özen gösteren CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin son olarak Bayraklı Gümüşpala’da verilen iftar çadırında vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Bayraklı Belediyesi tarafından kurulan Gümüşpala’ daki İftar çadırında her gün verilen iftar yemeğinin konuğu CHP İl Başkanı Ali Engin’di. 
 
Ali Engin Ramazan ayı boyunca kendisine gelen tüm davetlere katıldığını, bu mübarek ayda bu tür birlikteliklerin insanlar arasındaki hoşgörü ve birlikteliği arttırdığı, bu ayın tüm insanlara hoşgörünün yanı sıra,sabrı,başkalarının gözünden dünyaya bakmayı ve paylaşmayı da öğrettiğini ifade ederek, “CHP olarak Ramazan ayı başladığından beri iftar yemeklerinde İzmirlilerle bir aradayız.Bu aya yakışır bir şekilde birlik beraberlik içinde,ayrım yapmaksızın,herkesin aynı sofrada bulunması,aynı yemeği yemesi ve aynı manevi duyguları yaşaması tarif edilemez manevi bir tatmin yaratmakta.Ramazan ayı İzmir’imizde İzmirlilere yakışır bir şekilde idrak edildi ve bu da İzmir’in özgür,çağdaş ve hoşgörü ile tarif edilen kimliğine tam olarak uymaktadır.” dedi.
 
Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar yemeğinde ilginç bir enstantene de yaşandı.90 yaşındaki Hacı Mehmet Çetinkaya iftarın hemen ardından CHP İl Başkanı Ali Engin’in yanına gelerek sarılıp,öptü ve bir isteği olduğunu belirtti.
 
CHP İl Başkanı Ali Engin’in yakından ilgilendiği Çetinkaya bu tür iftarlarda CHP İl Başkanını vatandaşlarla birlikte görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, kendi mahallesinde çalışan park bahçe işçileri için gölgelik bir dinlenme alanı ve kullandıkları araç ve gereçleri koymak için de bir depo istediğini söyledi.İsteğe olumlu yanıt veren İl Başkanı Ali Engin, “90 yaşındaki bir hacı amcamızın isteği bizim için emirdir,Sizlerden öğreneceğimiz daha çok şeyler var,gerekli talimatları verip isteklerinin yerine gelmesinin takipçisi olacağım” dedi ve,Mehmet Çetinkaya’ya hem ilgisi hem de isteği için teşekkür etti. (EAK)

Gerçek Gündem
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com