CHP İl başkanı Mahmut Ünal zamları eleştirdi

CHP İl başkanı Mahmut Ünal zamları eleştirdi
(CHP) İl Başkanı Mahmut Ünal yaptığı açıklamada, doğalgaz ve elektrik zamlarını eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mahmut Ünal yaptığı açıklamada, doğalgaz ve elektrik zamlarını eleştirdi. Hükümetin doğalgaz ve elektrik zamları ile ilgili açıklamalarının 1 Nisan şakası gibi olduğunu söyleyen Ünal, “Bu zamlar hükümetin ekonomiyi kötü yönetmesinin bir sonucudur” dedi.
CHP İl Başkanı Mahmut Ünal, son dönemlerdeki akaryakıt, doğalgaz ve elektrik zamlarının derhal geri çekilmesini istediklerini söyledi. Doğalgaz’a yapılan yüzde 18,7’lik zam ile elektriğe yapılan yüzde 9,3 zammın halkın bütçesini derinden sarsacağını ifade eden CHP İl Başkanı Mahmut Ünal, “Hükümetin zamlarla ilgili açıklamaları adeta 1 Nisan şakası gibi. Zamları; dünyada oluşan siyasi belirsizliğe bağlı döviz ve petrol fiyatlarındaki yükselişler nedeniyle yapmışlar. O yüzden hak etmediğimiz halde dünyanın yükünü çekiyormuşuz. İktidar Ekim 2011’de doğalgaza yüzde 15 zam yapmıştı. Son doğalgaz zammının dünya fiyatlarıyla bir ilgisi yoktur. İktidar doğalgaza yüzde 18,7 gibi bir zammı dünyadaki fiyatlar düşerken yapmıştır. Aynı zamanda bu zammı elektrik fiyatlarına da yansıtmıştır. Başbakan ve AK Parti ekonomiyi kötü yönettiğini vatandaşa itiraf etmelidir” dedi.
Dünya’nın en pahalı benzinini Türkiye’nin kullandığını da iddia eden Mahmut Ünal, “Türkiye, 28 Avrupa ekonomisi içinde benzinde litre başına en fazla vergi alan birinci, motorinde ise üçüncü ekonomidir. Vatandaşın benzinde litre başına ödediği her 1 liranın 60 kuruşu devlete vergi olarak giderken, motorinde her 1 liranın 51 kuruşu devlete gitmektedir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com