CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi

CHP İl Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi
CHP İl Başkanı Av.Mehmet Akif Gün İl Danışma Kurulu Toplantısında AKP iktidarını eleştirdi.
Kütahya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün İl Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya CHP İl yönetimi ve ilçe başkanları ile partililer katıldı.
 
Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda partililere seslenen İl Başkanı Av.Mehmet Akif Gün AKP iktidarını eleştirdi. Gün şunları söyledi: “İmf’ nin reçetesi gereği hükümeti yalnızca hizmet sektörü ve parekende pazarlamacılığı teşvik etmiş fabrikalar kuracağı yerde her tarafta mantar gibi bir ortağı Avrupa da olan Avm ler açarak ve açtırarak Türkiye'yi küreselleşme ve globalleşme adı altında Avrupa ve Amerikalı emperyalistlerin pazarı haline getirmiştir. Arap sermayesinin ve kara para trafiğinin tüm imkanlarını kullanarak ticaret hacmi geniş hormonlu bir piyasa haline getirmiştir. Duble yollar yapacağım diyerek milletin 80 yıldır dişi ile tırnağı ile yerli sermaye ile kıdım kıdım kazanarak büyük fedakarlıklarla imkansızlıklar içinde yaptığı fabrikaları özelleştirme adı altında yandaş sermaye ve aile şirketlerine peşkeş çekerek elde ettiği gelirlerle 10 yıl dayanabilmiş adeta bir mirasyedi gibi elde avuçta ne varsa işe yarar hepsini satmıştır. Şimdi satacak Fabrika kalmamıştır. En azından Kütahya'da satacak fabrika kalmamıştır. Fakat kelepir fabrika satın almaya alışmış yandaş ve aç gözlü yeni zenginler devletin elinde fabrika kalmayınca önümüzdeki süreçte rakip addettikleri sermaye gruplarının fabrikalarına saldıracak ve o fabrikaları öyle veya böyle ele geçireceklerdir.”dedi.
 
CHP İl Başkanı Av.Mehmet Akif Gün konuşmasında Kütahya’daki özelleştirmelere de yer verdi. Gün şunları söyledi: “Kütahya garip bir şehir, bütün fabrikaları ve işletmeleri satıldığı, yeni sermayedarlara peşkeş çekildiği halde hiçbir tepki görmedi hatta bu işletmelere işe girebilmek için birbirlerini ezen işsizlerimiz, 1.dereceden çocuklarını yerleştirme hakkı olan kamulaştırılan tarla sahipleri bile bu satışa onay vererek özelleştirme sürecinin bir ayağı oldular. Kütahya’nın 2010 yılı nüfusu 590 bin idi, 2011 yılında basına da yansıdığı gibi 25 bin erkeğimiz iş bulabilmek için Kütahya'yı terketti. Bu yıl yani 2012 de kaç kişinin Kütahya'yı terkettiğini bilemiyoruz henüz veriler açıklanmadı ama şu çok açık ki Kütahya kan kaybediyor. Azot, Şeker, Eti Gümüş, Osmangazi Elektrik,  Kümaş derken en son Seyitömer Kömür ve Termik işletmesi de gitti, Jandarma da gitti, sıra Hava er Eğitim Tugayında. Kütahya ve Kütahya halkı hep veriyor,  koşulsuz veriyor, yıllardır sağ partilere oy verdi bu partiler de hep iktidar partisi idi en son oy oranı % 65 Akp ye oy verdi. Soruyorum sizlere Türkiye’nin hangi ilinde İktidar partisine %65 oy veren, 6 milietvekinin 6 sını da iktidar partisine veren bir başka şehir var, varsa adı üstünde şehir ama Kütahya köy evet Kütahya büyük bir köy.”dedi.
 
İktidarın yönetim kabiliyetini kaybettiğini söyleyen İl Başkanı Av.Mehmet Akif Gün Akp iktidarının yöneten değil yönetilen durumda olduğunu söyleyerek şunları söyledi: “Hükümet sorunları değil sorunlar hükümeti yönetmektedir. İktidar sorunlar karşısında ezilmekte ve çözüm üretememektedir. Çözüm üretemeyen Başbakan da sorunların çözümleyememe sebebini CHP ye saldırarak kamufle etmeye çalışmakta, ekonomik sorunları perdelemek için bir gün idam cezasının yeniden getirilmesini istemekte, ertesi günü idam edeceği imralı canisine tv hediye etmekte ve bunu da bakanları propoganda malzemesi olarak övünebilmektedirler.Vatandaşlar yandaş medyanın da gücü ile şaşkına çevrilmekte müthiş bir bilgi kirliliği ile vatandaşın doğru bilgi almasının önüne geçilmektedir. Bizim görevimiz vatandaşı doğru bilgilendirerek toplum mühendisliği ile yanlış algı ile donatılan vatandaşlarımıza gerçeği göstermektir.”dedi.
 
İktidarın oy sayısına sahip olamadıklarını söyleyen Gün parti olarak kendilerinin gerçekten yana oldukları ifade etti. Konuşmasının sonunda yerel seçimlerde mutlaka başarılı olacaklarını ifade ederek azim ve şevkle çalıştıklarını söyledi.
 
CHP İl Başkanı Av.Mehmet Akif Gün’ün konuşmasının ardından il danışma kurulu toplantısına geçildi.
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com