CHP İl Yönetiminden Tavşanlı'ya ziyaret

CHP İl Yönetiminden Tavşanlı'ya ziyaret
Kütahya CHP Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Tavşanlı'ya gelerek CHP İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.

Kütahya CHP Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Tavşanlı'ya gelerek CHP İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.
Parti programlarını teşkilatlarına anlatmak için tüm ilçe ve beldelerde yoğun bir çalışma başlattıklarını ifade eden Ali Rıza Muslu, 'Ben 2002'den bu yana AKP iktidarından memnun olan birisini görmedim. AK Parti'ye oy veren arkadaşlarımız bile memnuniyetsizliklerini ifade ediyorlar. 8 yıllık süre içinde 8 milyona yakın kişi yoksulluk sınırı altında yaşamaya itildi. 2,5-3 milyon insan işsiz kaldı. Birçok esnaf kepenk kapattı. Türkiye bir kaos içinde. Kötü bir dış politika var. Ekonomik politika çok kötü. Bunu hep söylüyoruz da artık eyleme dökmeliyiz. Önümüzdeki seçimde halk artık bu duruma dur diyecektir. Bunun için çalışmalar yapıyoruz. Temel düşünce Türkiye insanının açlıktan, işsizlikten, yoksulluktan kurtulması için öncelikle bu iktidardan kurtulması gerekmektedir. Bu içinde bulunduğumuz kaostan ülkemizi çıkaracak. Sosyal refaha götürecek partinin de CHP olduğunu düşünüyoruz. Halkımızdan bu seçimlerde CHP'yi desteklemelerini istiyoruz. CHP Türkiye'yi kurtaran, yeni bir ülke kuran Kuvay-i Milliye'nin partisidir. Biz de temsilcileriyiz. Hep beraber bu partinin temsilcileri olalım. Türkiye'yi eski günlerine geri getirelim. Sosyal bir ülke oluşturalım' diye konuştu.
Söz konusu ziyaretten mutluluk duyduğunu dile getiren CHP Tavşanlı İlçe Başkanı Niyazi Doğansoy da ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Doğansoy, “AKP iktidarı 2002 yılında iktidara geldiği zaman terör sıfıra inmişti. Fakat 8 yıllık bu iktidarda uygulanan kişiliksiz ve dışa bağımlı politikalar neticesinde terör bu noktaya gelmiştir. Ülke yanlış yönetilmiştir. Biz CHP olarak bunu defalarca sürekli uyarılarımıza rağmen gerçek ülke menfaatlerini sağlar biçimde dış politika yapılamadı. Sonuçta bu tablo karşımıza çıktı. Bu terörün bir an önce bitirilmesi lazım. Nasıl biter bu terör. Önce terörü iyi yorumlamak lazım. Açılımlarla, saçılımlarla, terör örgütü ile yapılan pazarlıklarla terör çözülemez. Dünyanın hiçbir ülkesinde bir terör örgütü ile pazarlık yapılmamıştır. Bu yanlıştan derhal dönülmelidir. Ülkeler arasındaki ilişkiler karşılıklı çıkarlara da-yanır. Bugün ABD'ye dost diyoruz. Ama karşılıklı çıkarları gözetmek zorundayız. Sen orada Kuzay Irak'ta PKK'yı besliyorsan bu dostluk olamaz. Bu duruma tavır konulması lazım. Uzun yıllar sözde lideri var Barzani geçenlerde ülkemize geldi. Sayın Dışişleri Bakanı ağabeycim diye karşılıyor. Böyle bir anlayışı kabul etmek mümkün değil. Maden burada sorumlu Barzani yönetimi var. Mutlaka PKK'yı etkisiz hale getirmesi lazımdır. Bu nasıl sağlanır. Hükümetin olaya bakışını değiştirmesi lazım. Burada PKK olduğu sürece ilişkilerin gözden geçirilmesi lazım. Biz CHP olarak bu konuda iktidarı bir defa daha uyarıyoruz. Bu işin ciddi bir şekilde ele alınması lazım. Basında sözde demokrat yazarlar TV'lere çıkıyor. Ama hiç kimse işin gerçeğini tartışmıyor. Bu olayda istenen ne buna öncelikle bakalım. Buna demokratik hak diye bakmamız mümkün değil ki. Bunlar diyorlar ki ayrı devlet kuracağız, toprak vereceksin, ayrı bayrağımız olacak. Meseleye bu şekilde bakmadığımız sürece yanlış yorumlar yapıyoruz. Dolayısıyla bu konuda CHP olarak bir kez daha iktidarı uyarıyoruz. Bu konunun aciliyet olarak çözülmesi lazım' şeklinde konuştu.
Yaklaşık bir ay önce kurultay gerçekleştirdiklerini anımsatan Doğansoy, 'Bu süreçte Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP bir rüzgar estirmiştir. Bu rüzgar artarak devam etmektedir. Bu artan rüzgarın Kütahya'daki getirilerini hep beraber yaşıyoruz. Üye kayıtlarımız artmıştır. İlgi alaka artmıştır. Biz bundan CHP Kütahya örgütü olarak büyük kıvanç duyuyoruz. Bu rüzgarın sonucu bana göre CHP iktidarıdır' ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com