CHP ilçe başkanına silahlı saldırı

CHP ilçe başkanına silahlı saldırı
CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı:

İSTANBUL (AA) - CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, silahlı saldırıya uğrayan CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Hüseyin Tosun'un sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Olayın siyasi bir boyutu olduğu kanaatinde değiliz" dedi. 

Salıcı, Hüseyin Tosun'u tedavi gördüğü Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret etti. 

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Salıcı, Tosun'un sağlık durumuna ilişkin bilgi vererek, "Sayın Başkanın sağlık durumu iyi. Yoğun bakımdan çıktı. Kemiklerde herhangi bir kırılma söz konusu değil. Mikrocerrahi ameliyatı geçirdi. Damarlarda zedelenme olduğu için onlarla ilgili bir ameliyat gerçekleştirildi. Şu anda sağlık durumu iyi, kendisini toparlamaya çalışıyor. Yoğun bakım sonrasındaki mahmurluğunu üzerinden atmaya çalışıyor. Biz iyi olduğu için mutlu olduk" diye konuştu. 

Bir gazetecinin "Olaya ilişkin elinizde ne bilgi var?" şeklindeki sorusu üzerine Salıcı, şunları söyledi: 

"Başkan eylemi gerçekleştiren şahısları tanımadığını beyan ettti. Sancaktepe ilçesinde, şu anda geçici kurul atandı. 4 Mayıs'ta ilçe kongresi yapılacak ve kendisinin de kurul başkanı olduğu için birçok insanla görüşmeleri olduğunu söyledi. Kendisine bu süreçte destek olmak istediğini söyleyen birileri alıyorlar. Ondan sonra bu durum gerçekleşiyor. Olayın siyasi bir boyutu olduğu kanaatinde değiliz. Ama olayın tam olarak neden kaynaklandığını, neden böyle bir şey yapıldığını kendisi de çok bilmiyor. Dolayısıyla konunun bir an önce emniyet makamları tarafından açığa çıkarılmasını talep ediyoruz."

Salıcı, siyasetçilerin birçok insanla görüştüğünü, bu olayın da kongre dönemi öncesinde gerçekleştiğini kaydederek, şöyle devam etti: 

"Uygun bir dille yaklaşıldıysa arkadaşımızın bu kişilerle görüşmekten kaçınmasını gerektirecek bir şey yok. Ama kişileri tanımadığı için olayın tam olarak içeriğinin nasıl olduğuyla ilgili bilgi, yapılan araştırmadan, soruşturmadan sonra ortaya çıkacak." 

"Yaralı halde bırakıldığı yerden kendi imkanlarıyla mı çıktı?" şeklindeki soruya da Salıcı, "Doğru. Bütün detayları açıklamam benim doğru olmaz çünkü bunlarla ilgili ifade verdi. Kendisi bir arkadaşımızın araması sonucunda bulunmuş ve daha sonra hastaneye kaldırmışlar arkadaşlarımız. Yani kan kaybı daha fazla olabilirdi" yanıtını verdi. 

Salıcı, "150 metre sürünerek gitmiş, doğru mudur?" şeklindeki soru üzerine bu gibi konuların detay olduğunu, soruşturma sürecinin bütün bilgilerini paylaşmak istemediklerini dile getirdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com