CHP işçiyi, emekçiyi dinleyecek

CHP işçiyi, emekçiyi dinleyecek
CHP 2 yıl içinde 81 ile yayılacak emek büroları ile toplumun örgütlü yapıları ile işbirliğine girecek. “İşçilerle fabrika yakınlarındaki kahvelerde buluşarak siyaset yapmadan işveren egemenliğini kurmanın mümkün olmadığını” anlatacak.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, gazetemizi ziyaret ederek 20 pilot ilde kurulan, ancak 2 yıl içinde 81 ilde her ilçeye yayılacak olan emek bürolarını ve misyonlarını anlattı. İlk etapta 20 pilot ilde, Kocaeli, Bursa, Gaziantep, Adana, Antalya, Mersin, Düzce, Trabzon, Samsun, Zonguldak, Hatay, Denizli, Van, Çorum, Erzurum, Karabük, Eskişehir, Sakarya, Tokat ve Konya’da emek büroları, “CHP’nin toplumun örgütlü yapıları ile işbirliği içinde olmasını sağlayacak. Başta sendikalar olmak üzere emek örgütleri, engelli dernekleri, tüketici dernekleri, meslek odaları ve STK’ler ile işbirliği yapılarak” ülkenin tamamına ulaşmak hedeflenecek. “Toplumu kuşatan korkulardan kurtulmanın yolunun örgütlenmek olduğu” bilinciyle kurulan emek büroları, “tüm sorunlara kulak verecek, sesini duyuramayanların sesi, derdini anlatamayanların dili” olacak. Büroların en önemli görevi ise ekonomik sosyal ve siyasal durumu değerlendiren toplantılar düzenlemek olacak. Bu toplantılar “fabrika ve işyerlerinin yakınındaki kahvelerde, işçilerin yoğun olarak yaşadığı yerleşim merkezlerindeki uygun salonlarda” yapılacak.
 
Profesör ile işçi buluşacak
 
Üniversitelerden öğretim üyeleri görevlileri, sendika avukatları, partili ekonomistler konuşmacı olarak çağrılacak. Toplantılarda siyaset yapmadan, siyasette etkili olmadan, çalışma yaşamındaki işveren eğemenliğini kırmanın mümkün olmayacağı, işçi sınıfından ve CHP tarihinden örneklerle işçiye anlatılacak. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com