CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül:

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül:
Yeni bir güneş doğuyor, yeni bir enerji doğuyor ama o güneş haktan, hukuktan, adaletten yana doğuyor" - "Başı kapalı kardeşim de benim, başı açık kardeşim de benim. Ötekisi olmayan bir anlayışla yollardayız

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, "Yeni bir güneş doğuyor, yeni bir enerji doğuyor ama o güneş haktan, hukuktan, adaletten yana doğuyor" dedi.

Sarıgül, Büyükçekmece'deki World Point Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen "Büyükçekmece'de Büyük Hedefler için Büyük Buluşma" toplantısında yaptığı konuşmada, özgürce toplanmalarını ve barışı, özgürlüğü, demokrasiyi konuşabilmelerini, "Ya İstiklal Ya ölüm" diyen, Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına borçlu olduklarını belirtti.

Salonda, umudun ışığını, heyecanını gördüğünü aktaran Sarıgül, "Yeni bir güneş doğuyor, yeni bir enerji doğuyor ama o güneş haktan, hukuktan, adaletten yana doğuyor. O güneş diyor ki; başı kapalı kardeşim de benim, başı açık kardeşim de benim. Ötekisi olmayan bir anlayışla yollardayız" ifadelerini kullandı.

Koltuk peşinden koşmadıklarını, güçlerini koltuktan almadıklarını anlatan Sarıgül, şöyle devam etti:

"Sarıgül sadece ve sadece burada bulananların haklarını, hukuklarını korumaya aday değil. Sarıgül'ün görevi, Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkanlarımızın görevi; burada bulunmayan AK Parti'ye oy veren kardeşlerimizin de haklarını korumak. Bizim için önemli olan beraber olabilmek, birleştirici olabilmek."

- "Başın düşerse dara, Sarıgül'ü ara"

Sarıgül, salonda bulunan kadınlara, "Önce çocuklarınızın, sonra torunlarınızın beşiklerini salladınız. Şimdi İstanbul'u sallamaya hazır mısınız?" diye seslendi.

Belediye başkan adaylarına muhtarlara gitmeleri tavsiyesinde bulunan Sarıgül, "Düşmeyen bir tek Allah'ımdır. Başınız hiçbir zaman dara düşmesin ama başın düşerse dara, Sarıgül'ü ara" dedi.

"Buradan ayrıldıktan sonra her birinizin üç tane AK Parti'li kardeşimizi ikna etmenizi, sizden rica ediyorum" diyen Sarıgül, şunları kaydetti:

"Sarıgül, Şişli belediye başkanı adayı olsaydı problem yoktu. Sarıgül büyükşehir adayı oldu yüzde 30'lara çıktı sorun yok, 35'e çıktı problem yok. Ne zaman anketlerde yüzde 40'ı geçtik, Ankara'da konuşmaya başladılar."

- Çapan: "Bu tuzağı aşacağız"

CHP Esenyurt Belediye Başkan adayı Gürbüz Çapan ise ilçenin yoksul ama onurlu bir yer olduğunu belirterek, Esenyurt'ta yoksul halkın, her türlü onursuzluğa, haysiyetsizliğe cevap vereceğini bildirdi.

Çapan, "Geçen sefer Ergenekon çuvalına attılar beni, şimdi başka yere atmaya çalışıyorlar. Bu tuzağı aşacağız. Hep beraber önce İstanbul'u, sonra Türkiye'yi bu karanlıktan kurtaracağız" diye konuştu.

Toplantıya, tekrar aday gösterilen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ile Başakşehir Belediye Başkan adayı Özgür Karabat, Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ile eski bakanlardan Yaşar Okuyan da katıldı.

Muhabir: Fikriye Susam Uyar
Yayınlayan: Nurettin Coşkun

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com