CHP İstanbul İl Başkanlığı'na sürpriz isim

CHP İstanbul İl Başkanlığı'na sürpriz isim
CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın 13 veya 20 Mayıs’ta yapılması beklenen İl Kongresi’nde sürpriz bir isim gündeme getirildi.

Hikmet Çetin’in il başkanlığı için düşünüldüğü iddia edilirken, Çetin, “Partililerin kendi aralarındaki istek bu herhalde. Aday olacağımı basından duyuyorum. Hiç böyle bir düşüncem yok” dedi. 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi’ni kazanabilmeyi amaçlayan CHP’de en önemli çalışmaları yapacak olan İl Başkanlığını kongre heyecanı sardı. Mevcut il başkanı Oğuz Kaan Salıcı’nın en güçlü aday olduğu kongrede 10’un üzerinde aday çıktı. Mustafa Kul, Bülent Kerimoğlu, Seyfullah Beysülen, Cemal Canpolat, Cemal Özdemir, Ethem Cankurtaran gibi parti teşkilatlarında görev almış kişilerle birlikte eski milletvekili Çetin Soysal, geçmiş yıllardaki ünlü İstanbul İl Başkanı Ali Özcan, Rıdvan Budak, Ercan Karakaş gibi isimlerin de il başkanlığına adaylık için adları geçiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaklaşık 1 ay önce yaptığı, “İl yönetiminden memnunum” açıklamasına karşın seçimlerde bir tarafı açık desteklemeyeceği ve bekleyeceği ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun yaklaşan kongre öncesi ilçe başkanlarıyla görüşeceği ve vereceği karara saygı duyacağını iletmesi de bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU DESTEKLİYOR MU?

CHP’nin yerel seçimlere güçlü girme isteği nedeniyle kulislerde sürpriz bir isim gündeme getirildi. Hikmet Çetin’in İstanbul il başkanlığına aday olmasının isteneceği ve CHP liderinin bunu desteklediği iddia edildi. Kılıçdaroğlu bu konuda yakın çevresine, “Delege kimi isterse o seçilir” derken delegasyonda da Hikmet Çetin adı konuşulmaya başladı. Çetin için “İl başkanı olursa Büyükşehir Belediye başkanlığına aday da olur” yorumları yapılıyor.  Hikmet Çetin ise il başkanlığına aday olacağı iddialarını basından okuduğunu partiden de hiç kimseyle bu konuda temas kurmadığını söyledi. Çetin, “Partililerin kendi aralarındaki istek bu herhalde. Öyle bir durum yayılıyor. Ben de aday olacağımı basından duyuyorum. Hiç böyle bir düşüncem yok” dedi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com