Chp İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şanlıurfa'da 2008...

Chp İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şanlıurfa'da 2008...
-CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şanlıurfa'da 2008 yılında 1,5 yaşındaki bir çocuğa yanlış...

-CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şanlıurfa'da 2008 yılında 1,5 yaşındaki bir çocuğa yanlış tedavi sonucu HIV virüsü bulaştığını, sorumlular hakkında açılan soruşturmada bir hemşireye kademe durdurma cezası verildiğini belirterek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. ANKARA (ANKA) - CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Şanlıurfa'da 2008 yılında 1,5 yaşındaki bir çocuğa yanlış tedavi sonucu HIV virüsü bulaştığını, sorumlular hakkında açılan soruşturmada bir hemşireye kademe durdurma cezası verildiğini belirterek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
Tanrıkulu, verdiği soru önergesinde, 2008 yılı Mart ayında, Şanlıurfa'nın Ulucanlar Köyü Karagöz Mezrası'nda 1,5 yaşındaki bir çocuğa yanlış tedavi sonucu HIV virüsü bulaştığını hatırlattı. Sorumlular hakkında açılan soruşturmada bir hemşireye kademe durdurma cezası verildiğini vurgulayan Tanrıkulu, Bakan Akdağ'a şu soruları yöneltti:
"-Babası Mehmet Ç.'nin maddi ve manevi mağduriyeti konusunda ne gibi çalışmalar yapılmıştır?
-HIV virüsü taşıyan kanı nakleden sorumlular hakkında açılan soruşturmanın son durumu nedir?
-HIV virüsü taşıyan bireylerin toplumdan dışlanmaları sonucu yaşanan travmalar ile ilgili psikolojik destek sağlanmakta mıdır?
-Vatandaşlarımızın kan bağışı sonucu elde edilen kanlar için başta HIV virüsü olmak diğer bulaşıcı virüsleri de içeren testler yapılmakta mıdır?"(ANKA)
(AYÇ/ORH)

Ankara

Kaynak: Anka Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com