CHP İstanbul'a Kadir Topbaş'ı istiyor!

CHP İstanbul'a Kadir Topbaş'ı istiyor!
CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı İstanbul için aday stratejilerini açıkladı ve Kadir Topbaş'ı aday olarak görmek istediklerimi belirtti.
2014'te yapılacak yerel seçimler öncesi kulisler hareketlendi... CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı tüm partilerin en büyük hedefi olan megakent için stratejilerini AKŞAM'a açıkladı.
 
Salıcı "AKP'nin Kadir Topbaş'ı aday yapmasını istiyoruz. Planımızı onun üzerine kurduk. İBB adayımız geçen yılki gibi son dakikada belli olmayacak. Seçim kazanacak aday çıkaracağız" dedi.

İşte Salıcı'nın açıklamaları:
 
KADİR TOPBAŞ'I GÖRMEK İSTİYORUZ
 
AKP'nin yerel seçimlerde Kadir Topbaş'ı aday göstermesini istiyoruz. Stratejimiz onun üzerine kurulu. İstanbul'da yapılan bütün kötü işlerin altında onun imzası var. Onun dışında bir aday gösterilirse bizim de planımız değişecek. Hatta birkaç strateji belirlememiz gerekecek.
 
Kadir Topbaş'ın yerine gelecek kişi 'Reddi Miras' diyerek bu kötü işleri kabul etmeyebilir. Dolayısıyla biz şimdi Topbaş üzerine yoğunlaşıyoruz. İzmir Metrosu ile İstanbul Metrosu'nun kaça maledildiği ortada. Biz Kadir Topbaş'a İstanbul'da metro için fazladan harcanan paranın hesabını soracağız. Buharlaşan paranın hesabını soracağız.
 
MUSTAFA SARIGÜL'E ÖNYARGILI DEĞİLİM
 
Mustafa Sarıgül'le ilgili ön yargım yok. Hiç kimseye karşı ön yargım yok. Benim adayım yok. AKP İl Başkanı Aziz Babuşcu bir röportajında 'Sarıgül aday olursa stratejimiz değişir' demiş. Bence Babuşcu birkaç kez strateji değiştirecek. Çünkü sürprizlerle karşılaşacak seçim sürecinde.
 
SARIGÜL GELİRSE HİÇBİR ŞEY OLMAZ
 
Sarıgül gelirse hiçbir şey olmaz. Değil Sarıgül, kim adayımız olursa olsun CHP'nin içinde ne bölünme ne çatlama ne de başka bir şey olur. Örgüt kendisini İBB Başkanlığına taşıyacağına inandığı kişinin arkasında net bir şekilde durur. CHP'nin adaylığı konusunda Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi ve Mustafa Sarıgül'ün ismi var ama kamuoyunun ismini duymadığı başkaları da var.
 
CHP'nin aday sorunu olmaz. Sorunumuz şu: Kiminle kazanırız? Bunun için de iki üç kişinin karar vermesi değil daha geniş herkesin mutabık olacağı bir yapıya ihtiyacımız var. Çok net ama aday son dakikaya kadar kimin olacağı belli olmayan bir süreç yürütülmeyecek. Adaylarımız 50-60 gün önce belli olursa ki önceki seçimlerde oldu bazen o zaman kırgınlıklar oluşabiliyor. Yaz bitiminde bizim adaylarımızın hepsinin belirlenmesi lazım. İlçeler dahil. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com