CHP Kadın kollarından Mektup!

CHP Kadın kollarından Mektup!
CHP Kadın Kolları, Silivri Cezaevi'nde bulunan milletvekilleri Balbay ve Haberal'a destek mektupları gönderdi...

CHP'li kadınlar bulundukları il ve ilçelerdeki postanelerden, 8 Ağustos Pazartesi günü duruşmaları görülecek olan iki milletvekiline destek mektupları ve kartpostallar gönderdi.

DESTEK MEKTUPLARI VE KARTPOSTALLAR

CHP İstanbul İl Kadın Kolları da saat 16.00'da Galatasaray Postanesi önünde toplanarak, Mehmet Haberal ve aynı zamanda 8 Ağustos'ta doğum gününü kutlayacak olan Mustafa Balbay'a destek mektupları ve kartpostallar yolladı. CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Fevziye Pehlivan'la birlikte Galatasaray Postanesi önünde toplanan kadınlar, halkın iradesiyle seçilen ve Meclis'te olması gereken milletvekillerinin tutukluluk hallerinin devamını protesto etti. Pehlivan eylemde, CHP'li kadınlar adına her iki milletvekili için ayrı ayrı hazırladığı mektupları kamuoyuyla paylaştı.

VEKİLLERİN YERİ TBMM'DİR


Eyleme CHP İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bahri Şahin de katılarak, kadınlara destek verdi. Şahin burada yaptığı açıklamada, "Halkın iradesiyle seçilen milletvekillerinin yeri cezaevi değil, halkın meclisi olan TBMM'dir. İki milletvekilimizin de tutukluluk hallerinin sürmesini protesto ediyoruz. Milletvekillerimizi Meclis'e gönderene kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz" dedi.

İstanbul İl Başkanı Şahin, pazartesi günü İstanbul İl Örgütü'nün diğer il örgütleriyle birlikte Silivri'de olacağını, Mustafa Balbay'ın doğum gününü kutlayarak, tutuklu iki milletvekiline destek vereceğini de söyledi. Açıklamaların ardından kadınlar, hazırladıkları mektupları postaya verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com