CHP Kendi Adayını Bile Şaşkına Çevirdi

CHP Kendi Adayını Bile Şaşkına Çevirdi
CHP'den milletvekili aday adayı olan DİSK eski genel başkanı Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler Soydan, CHP'nin seçim stratejisini duyunca çok şaşırdı..

CHP'den milletvekili aday adayı olan DİSK eski genel başkanı Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler Soydan, CHP'nin seçim stratejisini duyunca çok şaşırdı.

Geçtiğimiz günlerde CHP'den milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan Türkler, CHP'nin 2011 Seçim Stratejileri Programı hakkında ilginç açıklamalar yaptı. CHP'nin geçtiğimiz hafta yayınlanan seçim stratejileri önerilerini topa tutan Türkler, "Kürk de giyerim, deri ceket de. Ezan okurken susmam, cenazede başımı örtmem" dedi.

Gazeteci yazar Nuriye Akman, Akılda Kalan'da bu hafta DİSK eski genel başkanı Kemal Türkler'in kızı Nilgün Türkler Soydan'ı ağırladı.

Yaklaşık 30 yıldır babası Kemal Türkler'in davası için adalet arayışını sürdüren Türkler "Babamın davası eğer siyasi bir davaysa demek ki bunu siyasi arenada çözmemiz gerekiyor. O nedenle siyasete girmeye karar verdim" dedi.

Nilgün Türkler, birkaç gün önce CHP'nin açıkladığı Seçim Stratejileri 2011 Programı'nı da değerlendirdi. Seçim stratejilerinden haberdar olmayan Türkler, ilginç yorumlarda bulundu. Akman'ın "Size komik gelebilir. Ama örneğin çantanızda ya da boynunuzda seçim çalışmaları sırasında bir fular taşımayı düşünür müsünüz?" sorusu karşısında şaşıran Türkler, soruyu önce "Ne gibi? Anlamadım. Gerekliyse takarım" şeklinde yanıtladı.

BABAMIN CENAZESİNDE ÖRTMEDİM

Ancak Akman'ın "Bir mevlit ya da cenaze ile karşı karşıya geldiğinizde hemen başınızı örtebilmeniz için" demesi üzerine Türkler, "Hiç düşünmedim. Çünkü şunu açıklıkla söyleyebilirim. Babamın cenaze töreninde başımı örtmedim. Babamın mezarı başında da hiçbir zaman başımı örtmedim. Örtenlere saygım var. Bu kuralın çok gerekli bir kural olduğuna inanmıyorum. Örtenler de beni ilgilendirmiyor" cevabını verdi.

Türkler, CHP'nin Seçim Stratejileri 2011 Programı ile ilgili yorumu şu oldu:

"Bunlar çok böyle kafa yoracak hikâyeler değil diye düşünüyorum. Bu tür şeylere kafa yormak yerine Cumhuriyet Halk Partisi'nin projelerinin tartışılması daha uygundur. Aday olursam parti disiplinini zedelemeden bu tür konularda gerekli tartışmaları yaparız. Orta yolu buluruz."

Türkler, stratejideki 'Ezan okunurken konuşmana ara ver' maddesinin hatırlatılması üzerine ise "Tartışırım. Benim yaşam tarzımda bugüne kadar böyle bir şey yok. Ben ezan okunurken susan insana denk geldim. Saygı gösteririm. O beni ilgilendirmez. Ama ben fark etmeyip konuşmaya devam edebilirim. Zaten benim böyle bir alışkanlığım olmadığı biliniyor. Birilerini kandırmak için bir şey yapmaya kalkıyorsam, o zaman zaten aldatıyoruz demektir. Ama bu öneriyi yapan insan belki kendisi o düşüncededir" yanıtını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com