CHP Kurultayda demokrasi ve özgürlük teması işleyecek

CHP Kurultayda demokrasi ve özgürlük teması işleyecek
CHP, 26 Şubat Pazar Günü Arena’da yapılacak, 16. Olağanüstü Kurultayda “Demokrasi” ve “Özgürlük” temasını işleyecek.

“Herkes İçin Hak ve Adalet; Herkes İçin Demokrasi”, “Önce Parti içi Demokrasi, Önce Örgütün Sesi” yazılı afişlerin asılacağı salonda, mavi ile kırmızı renkler ağırlıklı olarak kullanılacak. Kurultay için, Anadolu Ateşi de Türkiye’nin yedi bölgesinden oyunlardan oluşan bir dans gösterisi sunacak.

CHP 26 Şubat Pazar Günü yapılacak, 16. Olağanüstü Kurultayın “şölen” havasında geçmesi için, kurultay salonundaki hazırlıklarına devam ediyor.

Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak kurultay, delege ve davetlileri salonun dışına asılacak “Büyük Demokrasi Şöleni’ne Hoşgeldiniz” afişiyle karşılayacak. “Demokrasi” ve “Özgürlük” temasının ağırlıklı olarak işleneceği kurultay salonunun duvarlarına “Herkes İçin Hak ve Adalet; Herkes İçin Demokrasi”, “Önce Parti içi Demokrasi, Önce Örgütün Sesi”, “Demokratik Tüzük ile Tam Demokrasi”, “CHP; Türkiye’nin Teslim Alınmayan Tek Kalesi” gibi sloganların yer alacağı afişler asılacak.

Genel merkez, salonda “özgürlüğün rengi” olarak adlandırdığı mavi ile CHP’nin kurumsal kimliğinin rengi olan kırmızıyı ağırlıklı olarak kullanacak. Salonda, Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafı Atatürk ile birlikte asılacak, CHP ve Türk Bayrağı da salondaki yerini alacak.

7 bölgeden oyun

Kurultay için, ünlü dans grubu Anadolu Ateşi de bir gösteri sergileyecek. Anadolu Ateşi, Türkiye’nin yedi bölgesinden oyunlar sunacak.

Kurultaya örgütlerden yoğun bir katılım başvurusunun yapıldığı belirtilirken, bu başvuruların 30 bini aştığı ifade edildi. Kurultaya eski milletvekilleri ile partinin eski yöneticilerinin de davet edildiği belirtildi. Basının ilgisinin yoğun olması beklenirken, ulusal ve uluslar arası olmak üzere 600’ü aşkın, basın mensubunun kurultayı izlemek için talepte bulunduğu kaydedildi.

CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayına Türkiye’deki bütün yabancı misyon temsilcilikleri de davet edildi. Ayrıca Sosyalist Enternasyonal, Avrupa’daki sosyal demokrat ve sosyalist partilere davetiye gönderildi. Yabancı konuklar için salonda simültane tercüman da olacak.

Öte yandan, Türkiye’den edebiyat, sanat ve medya dünyasından birçok isme davetiye gönderildiği belirtilirken, bu kesimlerden de geniş katılım olacağı ifade edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak da birlik ve bütünlük içinde “büyük demokrasi şölenini” Türkiye’ye örnek bir biçimde gerçekleştireceklerini söylerken, “Partimizin anayasasını en geniş katılım ve müzakerelerle hazırlıyoruz ve ortaya çıkan metni kurultay delegemizin değerlendirmesine sunacağız. Kendimizden başlayarak demokrasi ve özgürlükleri en geniş çerçevede yaşama geçireceğiz ve başta AKP olmak üzere bütün partilere örnek olacağız. Önce parti içi demokrasiyi eksiksiz yerleştireceğiz, sonrada ülkenin tümünde tam demokrasinin gelişmesi ve yerleşmesi için mücadele edeceğiz” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com