CHP Kurultayı'na Papandreu'dan vido mesajı

CHP Kurultayı'na Papandreu'dan vido mesajı
CHP’nin 34. Olağan Kurultayı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılıyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun salondaki yerlerini almalarının ardından sahneye HOY-TUR çıktı. Çankaya Belediyesi halk dansları topluluğu HOY-TUR, Türkiye’nin farklı bölgelerinden oyunlar sergiledi.
 
Salonda yer alan konuk sanatçılar arasında Melike Demirağ, Gülriz Sururi, Suavi, Yavuz Top, Onur Akın, Musa Eroğlu, Menderes Samancılar, Mustafa Altıoklar, Hilmi Yarayıcı, Rahmi Saltuk, Bedri Baykam ile Eşber Yağmurdereli de yer alıyor. Yurt dışından sosyal demokrat partilerin temsilcileri ile büyükelçilik mensupları da kurultay salonunda bulunuyor.
 
Salonda, Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel ile Yunanistan eski Başbakanı Yorgo Papandreu’nun mesajları okundu. Papandreu video mesajında, Kılıçdaroğlu’na “Sevgili Kemal” diye seslenirken, CHP’nin 34. Olağan Kurultayını çok önemli bir dönemde yaptığını ifade etti. Küresel mali krizin, Avrupa ile dünyada olan etkilerinin sosyal demokrasiyi daha önemli kıldığını belirten Papandreu, “Küresel piyasaların kontrol altında bulundurulması ve insanların piyasaların gidişatına hizmet etmesinden ziyade, bize hizmet etmeleri için güçlerimizi birleştirip demokratik araçları yükseltmemiz lazım” dedi. CHP’nin tüzük değişikliklerindeki cinsiyet ve gençlik kotasını anımsatan Papandreu, “Sevgili Kemal bu eşitlik ve demokratik katılım için ortak değerlerimize verdiğin önemi gösteriyor. Kurultayınızda başarılar diliyor ve gelecekte de yakın işbirliğimizi sürdürmeyi ümit ediyorum” dedi.
 
Öte yandan kurultayda, 22 Mayıs 2010 tarihinde Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu’nun iki yılını değerlendiren bir kısa film de gösterildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com