CHP Kütahya, 89. yılı kutladı

CHP Kütahya, 89. yılı kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Teşkilatları, CHP'nin kuruluşunun 89. Yıldönümünü kutladı.

Vilayet önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk bırakan İl Başkanı Mehmet Akif Gün, Afyon’daki patlamada şehit düşen askerlerin üzüntüsünü paylaştıkları için şaşaalı kutlamadan özellikle kaçındıklarını bildirdi.

CHP’nin 89. Kuruluş yıldönümü için Kütahya Valiliği önünde toplanan partililere ve kamuoyuna bir basın açıklaması yapan CHP Kütahya İl Başkanı Mehmet Akif Gün CHP’nin kuruluş yıldönümünün partilerinden olsun veya olmasın tüm yurttaşlara kutlu olması temennisinde bulundu. İl Başkanı Gün açıklamasında şunları söyledi; “Bugün Emperyalist devletlerin rüyalarının denize döküldüğü gündür. Bugün Güzel İzmir’imizin kurtuluşu ve Şanlı Bayrağımızın İzmir Hükümet konağına çekildiği gündür. Bugün Cumhuriyeti kuran, Türkiye’yi ekonomik ve siyasi bağımsızlığına kavuşturan ve bu uğurda mücadele veren Cumhuriyet Halk Partimizin 89. Kuruluş Yıldönümüdür. Partili partisiz tüm yurttaşlarımıza kutlu olsun. Bu anlamlı günümüzü daha güzel ve daha dolu programlarla kutlamak isterdik, Ama ne yazık ki Türkiye’mizin üstüne çöken terör belasının yarattığı derin üzüntü ve en son Afyon’daki patlamalarda şehit olan askerlerimizin üzüntüsünü milletimiz ile paylaşmak ve anılarına saygı göstermek için şaşaalı kutlamalar yapmıyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Mehmet Akif Gün açıklamasında iktidarı da eleştirdi. Gün, şu ifadelerine yer verdi; “Bayramlarımızı bayram gibi kutlamak isteyenlerin morallerini bozarak, bayramlarımızı itibarsızlaştıran, devletimizin kurucusu ve kurtarıcısı Büyük Önder Atatürk anıtlarına çelenk koymayı bile yasaklayan, fakat terör örgütü mensuplarının gösterileri sırasında şanlı bayrağımızı balkondan kaldırılmasına seyirci kalanları da milletimizin vicdanına bırakıyoruz. İleri demokrasi ve özgürlük söylemleri ile kendilerini demokrasi şampiyonu ilan edenler, bugün kendilerinden olmayanları veya siyaseten ayaklarına takılanları cezaevlerinde linç ediyor, acımasızca susturuyorlar. Devletimizin kurucusu ve İstiklal savaşı ile ezanı özgürleştiren, hutbeleri yeniden İslam alemine kazandıran Mustafa Kemal Atatürk’e çelenk koymayı bile yasaklıyorlar. Milletvekillerimiz Türkiye Cumhuriyetinin toprakları üzerinde kurulmuş ve içeride yabancı bir subayın sorumlu olduğu söylenen sığınmacı kampına alınmıyor, yasak konuyor. Yine Milletvekillerimiz Emine Hanımın Başörtülü olduğu iddiası içeri alınmayan GATA’ya sırf kazazede askerler ile görüşmesin diye alınmıyor. Evet, Başbakanın deyimi ile dün millet alınmıyordu, bugün milletin vekili alınmıyor GATA’ya, ortada hiçbir olumsuzluk olmasa bile yasaklamalar ve gizleme gayretleri devlete ve Kurumlara güvensizlik yaratıyor. Bu güvensizliği yaratan kurumların kendi tutum ve yasakçı anlayışlarıdır. Milletvekillerin bu kurumlara girme hakkı egemenlik kayıtsız şartsız milletin ise bir haktır. Egemenlik milletin değil başka iradelerin ise yasaklamalara devam en kolayıdır.”

Gün, “Nasıl 90 yıl önce küllerimizden yeni bir cumhuriyet yarattık ise yine başarabiliriz. Yine 90 yıl önceki gibi hep beraber tek bir yumruk gibi teröre karşı durabilir, siyasi ve ekonomik bağımsızlığımızı yeniden tesis edebiliriz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım” ifadelerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com