CHP lideri: "12 Eylül'ün mağduruyuz!"

CHP lideri: "12 Eylül'ün mağduruyuz!"
Mövenpick Otel'de düzenlenen Bab-ı Ali Toplantıları'nın konuğu olan Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "12 Eylül davasına müdahil olmak bizim hakkımız. Sayın Başbakan'ın bundan rahatsızlık duymasını doğrusu anlayamadım. 12 Eylül'de mağdur olan bir siyasi partiyiz. Genel başkanımız tutuklandı, mal varlığımıza el konuldu, partimiz kapatıldı. Dolayısıyla biz de mağdur sıfatıyla taraf olacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, Bab-ı Ali Toplantısı'na katılmak üzere Mövenpick Otel'e gelişinde bir gazetecinin, "Bugün Sayın Başbakan grup toplantısında, 'CHP, 12 Eylül darbesi yargılanamaz demişti, şimdi açılan davaya niye müdahil oldu' dedi. Ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki sorusuna, şu yanıtı verdi:

"12 Eylül davasına müdahil olmak bizim hakkımız. Sayın Başbakan'ın bundan rahatsızlık duymasını doğrusu anlayamadım. 12 Eylül'de mağdur olan bir siyasi partiyiz. Genel başkanımız tutuklandı, mal varlığımıza el konuldu, partimiz kapatıldı.

Dolayısıyla biz de mağdur sıfatıyla taraf olacağız. Biz, sağlıklı bir yargılama olması ve hiçbir kuşku duyulmaması için önerge vermiştik. Önergede (darbenin) yargılanmasını istemiştik. AKP, bu önergemizi reddetmişti. Şimdi ben Sayın Başbakan'a sorayım; bizim önergemizi niçin reddetti?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com