CHP lideri, 4+4+4 önerisini yineledi

CHP lideri, 4+4+4 önerisini yineledi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın tutuklu gazeteciler ile ilgili yaptığı değerlendirmeyi eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, gazeteci olmak için sarı basın kartı sahibi olunması gerekmediğine dikkat çekerek, "Mahkemelerce hüküm verilmemiş kişiler hakkında hükümde bulunmak Başbakan'a yakışmadı" diye konuştu.

ÇALIŞAN KADINLARIN SORUNLARINI DİNLESİ

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Küçükçekmece'deki bir atölyeyi ziyaret ederek, çalışan kadınların sorunlarını dinledi.

Kadınlar Gününü kutlayan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin eğitim reformundan, Sivas olayları davasına kadar gündeme ilişkin soruları cevapladı.

"BAŞBAKAN'A YAKIŞMADI"

CHP Lideri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklu gazetecilerle ilgili konuşmasını eleştirdi.

Bir kişinin gazeteci olması için sarı basın kartı sahibi olması gerekmediğini, basında görev yapmasının yeterli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Hüküm verilmemiş bir konuda hükümde bulunmak Başbakan'a yakışmadı" dedi.

Kılıçdaroğlu, 4+4+4 zorunlu eğitim tasarısı konusundaki bir soruyu da cevapladı.  8 yıllık kesintisiz eğitimin belgelenmiş, ispatlanmış bir olumsuzluğu bulunmadığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, bu sistemle çocuk işçi çalıştırılmasında ve çocuk evliliklerinde bir azalma sağlandığını da söyledi.

"UZLAŞMAYA DAVET EDİYORUZ"

Kılıçdaroğlu "Eğitim sisteminin değiştirilmesiyle ilgili çağrımız çok açıktır. Uzlaşmaya davet ediyoruz. Gelin işin uzmanlarını dinleyelim, birlikte oturup karar verelim" diye konuştu.

SİVAS DAVASINDA ZAMAN AŞIMI RİSKİ

Sivas olayları ile ilgili davada zaman aşımına yaklaşıldığının hatırlatılması üzerine, Kılıçdaroğlu, "Suçluların yakalanmadan zaman aşımına uğraması demokrasi açısından kara bir lekedir" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com