CHP lideri Amerika'ya çıkarma yapacak!

CHP lideri Amerika'ya çıkarma yapacak!
CHP lideri Kılıçdaroğlu yakın zamanda Amerika'ya çıkarma yapacak!
CHP'de yurtdışında atağa geçti. Ocak ayında başlayan ABD'de CHP ofisi kurulma projesi resmi olarak Haziran ayında hayata geçti. CHP ABD Temsilciliğine Yurter Özcan atanmıştı. Özcan Washington'da bir internet sitesine açıklamalarda bulundu.
 
Özcan CHP'nin yurtdışında atağa geçtiğini belirterek "2008 yılında da Brüksel’de AB ofisimiz kurulmuştu, burası da onun bir versiyonu. Ayrıca ABD örgütlenmesini de bu ofis yapacak. Almanya, Fransa, Hollanda ve Avusturya gibi ülkelerde de benzer ofisler ve çalışmalar yapılıyor zaten." dedi.
 
CHP liderinin Amerika'ya bir ziyaret gerçekleştireceğini söyleyen Özcan şöyle konuştu: "Tarih belli değil ama sayın genel başkanımızın sonbaharda Washington’a ziyareti gerçekleşecek. Zaten burada ofis açmamızın nedenlerinden biri de burada ziyaretin altyapı çalışmalarını hazırlamak. Bu ziyaret için çalışmalarımız şimdiden başladı."
 
CHP'nin neden ABD'de temcilik açtığını açıklayan Özcan "Temsilcilik açmamızın iki ana sebebi var: biri ABD’deki Türk yurttaşlarını örgütleyebilmek, ihtiyaçlarını karşılamak, dilek veya eleştirilerini kendi politika ve projelerimize kanalize edebilmek. İkincisi ise Washington’ı, hem hükümetini hem de düşünce kuruluşlarını daha iyi takip edebilmek. Bu şekilde bir çifte misyona sahibiz." ifadelerini kullandı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com