CHP Lideri gündemi değerlendirdi

CHP Lideri gündemi değerlendirdi
Kılıçdaroğlu, gazetecilerin Bahçelievler katliamı zanlılarının tahliye edilmesiyle ilgili sorusuna "Böyle bir cinayeti ve bu cinayetin toplumda yarattığı derin yaraları unutmak mümkün değil. Reform diye yaptıkları buysa kamu vicdanı kararını söyleyecek" d
TUTUKLU MİLLETVEKİLLERİ
 
Gazetecilerin tutuklu milletvekilleri ile ilgili sorusu üzerine de şunları söyledi:
 
"İki olayı bir arada değerlendirmek doğru değil. Birisinde katiller var, yargı kararıyla kesinleşmiş katiller. Siz katillerle milletvekillerini aynı kefeye nasıl koyabilirsiniz? 7 genç hunharca katledilmiş. Bunların serbest bırakılması için nasıl bir gerekçe olabilir. Böyle bir adalet kavramı var mı dünyada? Kamu vicdanının rahatsız olmasının da nedeni bu. Adalet kavramının içi tamamen boşaltıldı. AKP adaleti var artık. Kendilerine göre adalet, kendilerine göre yargı. Bunu kabul etmiyoruz."
 
SEL FELAKETİ
 
"Acaba Sayın Başbakan orada ölen yurttaşlarımızla ilgili birşey söyledi mi? Ben ölen yurttaşların hesabını sorduğumda "ucuz siyaset" suçlaması yapan bir Başbakan'ın ucuz siyaset yaptığını halk anlamıyor mu?
 
Biz önce sendikaları bekleyeceğiz. Sendikaların almış olduğu kararlar var. İşçilerin haklarının ellerinden alınmasını uygun görmüyoruz."


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN


SANATÇILAR ÜZERİNDE BASKI
 
"Sanatçılar üzerindeki baskıyı eleştirdim. Sayın Fazıl Say üzerinde de ciddi baskılar var."
 
SURİYE KRİZİ
 
Suriye konusunda BM Güvenlik Konseyi'nden başlayarak ilişkilerin tutarlı olarak ilerlemesi için AKP hükümetine çağrıda bulunduk. Dedik ki Rusya, Çin, Suriye, İran bir araya gelsin, Türkiye uluslararası bi konferans düzenlensin. Fakat bizim bu önerimiz AKP hükümeti tarafından reddedildi. Daha sonra bizim bu önerimizi Rusya yaptı. 
 
Türkiye kendi coğrafyasında iddialı bir devlet olacaktı fakat yaptığı eylemlerle bu görüntüye tamamen ters bir görüntü oluşturdu. 
 
Türkiye Ortadoğu'da yalnızları oynayan devlettir. 
 
"Stratejik derinlik" diye kitap yazdılar, stratejik alanlarda boğuldular.
(NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com