CHP lideri "Halkın iradesine saygı duyulmuyor..."

CHP lideri "Halkın iradesine saygı duyulmuyor..."
Yerel seçimlerin öne alınmasını içeren yasanın Cumhurbaşkanı Gül'ün vetosu ile karşılaşması sonrası CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan iktidar partisi AKP ve MHP'ye tepki geldi.

"HALKTAN KORKMAMAK LAZIM"

Cumhurbaşkanı Gül'ün yerel seçimler yasasını veto etmesiyle ilgili CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan ilk yourm geldi.

Kanal D Haber'e açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Gül'ün vetosuyla ilgili "Halkın oyundan ve halktan korkmamak lazım" derken açıklamalarını şöyle sürdürdü;

Maddi bir külfeti olmamasına rağmen niçin referandum yapılmıyor? Halk böylece yerel seçimlerin erkene alınıp alınmamasına karar verecek.

HALKIN İRADESİNE SAYGI YOK

Halkın iradesine siz saygı duymuyorsunuz demektir. Kimse kusura bakmasın. Çıkan gerçek belli, tablo belli. Şimdi bu tabloyu biz nasıl geri çevirebiliriz diye bir arayış içine girildi. Bu da doğru değil. Anayasada değişiklik yapmak, oturup düşünmeye bağlıdır, tartışmaya bağlıdır. Uzmanlardan görüş almaya bağlıdır, halkın nabzını tutmaya bağlıdır.

BERABER CHP 'Yİ SUÇLUYORLAR

Siz oturuyorsunuz, akşam yatıyorsunuz.. Karar alıyorsunuz, anayasayı değiştireceğiz. Apar topar parlamentoya getiriyorsunuz. Sonra bu tür tablolar çıkıyor ortaya. Erdoğan 'ın kafasında bir tarih var, kendisine göre oluşturduğu bir takvim var ve o takvime göre ben o anayasayı değiştireceğim. Sonra bekledikleri olmuyor. Şimdi beraber CHP 'yi suçlamak gibi bir kolaycılığa giriyorlar. Bu da onların zayıflığını gösteriyor. Doğru değil bunlar.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com