CHP Lideri: "Kaldırın dokunulmazlığımı"

CHP Lideri: "Kaldırın dokunulmazlığımı"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başta TBMM Başkanı olmak üzere Meclis Genel Kurulu’na, ilgili komisyonların başkan ve üyelerine sesleniyorum; dokunulmazlığımı kaldırın” dedi.

Kılıçdaroğlu, dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hakkında hazırlanan fezlekenin TBMM Başkanlığı’na ulaşması üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı olan benim ifade özgürlüğümü kısıtlamak, susturmak, konuşturmamak için hazırlanan fezleke TBMM Başkanlığı’na ulaşmış. Suçum yargılamaya müdahale etmekmiş. Bunu söyletenler ve söyleyenler, basılmamış kitabı toplatıp, yazarını içeriye atanlar. Bunu söyleyenler yüzyılın soygunu diye adlandırılan Deniz Feneri yolsuzluğunu soruşturan savcıları görevden alanlar, aldıranlar. Bunu söyleyenler Silivri toplama kampında yapılan savunmaları bile suç sayanlar. Yani, hak hukuk tanımayanlar” dedi.

Amacın “konuşturmamak ve susturmak” olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, açıklamasında “Ama buna güçleri yetmeyecek. Konuştum ve konuşmaya devam edeceğim. Bu nedenle başta TBMM Başkanı olmak üzere Meclis Genel Kurulu’na, ilgili komisyonların başkan ve üyelerine sesleniyorum; dokunulmazlığımı kaldırın. Çünkü, benim hakkımda hazırlanan fezleke yolsuzluk, kalpazanlık fezlekesi değil. Ben düşüncemi açıkladım, açıklamaya da devam edeceğim. Kaldırın dokunulmazlığımı fezlekeyi hazırlatanların da, hazırlayanların da önünde düşüncemizin hesabını verelim” ifadelerine yer verdi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com