CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünün görevlerinden birinin de ‘tiyatro öldü’ diyenleri mahcup etmek olduğunu belirtirken, “Farklı kültürleri tiyatronun ortak ve evrensel değerleriyle buluşturup halka sunmak için tiyatroya, sanatçısına, binasına s

Kılıçdaroğlu “Dünya Tiyatro Günü” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada “Görevimiz ‘tiyatro öldü’ diyenleri mahcup etmektir” dedi. Kılıçdaroğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ne yazık ki günümüzde, AKP’nin iktidarında sanatın her dalına, her alanına yönelik olarak sürdürülen saldırganlık, ilgisizlik ve kendinden saymama tutumu tiyatro için de söz konusudur. Öylesine bir saldırganlık, ilgisizlik, kendinden saymama tutumudur ki, kamuoyunda tiyatro öldü bile denilmektedir. Halbuki tiyatro hayattır, yaşamın rengidir, kendisidir. Bu nedenle günümüzün görevlerinden biri de tiyatro öldü diyenleri mahcup etmektir. Bunu sağlamak için farklı kültürleri tiyatronun ortak ve evrensel değerleriyle buluşturup halka sunmak gerekir. Bunun için tiyatroya, sanatçısına, binasına sahip çıkmak, saygı göstermek gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Tiyatro gününde haydi tiyatroya çağrısı yapıyor, sanatçısından, seyircisine, ayrıca tiyatroyu dimdik ayakta tutmak için didinenlere, katkıda bulunanlara saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.”
(SRK)


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com