CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Yaralar tam olarak sarılmış değil

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Yaralar tam olarak sarılmış değil
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin vurduğu Van’ın Erciş İlçesi’nde Kurban Bayramı’nın ilk günü depremzedeleri ziyaret ederek bayramlarını kutladı

Çadırda kalan depremzedelerle sohbet eden, çocuklara harçlık dağıtan Kılıçdaroğlu, "Depremin ardından buraya gelmiştim. Şimdi de geldim ancak yaralar tam olarak sarılmış değil. Buranın felaket bölgesi ilan edilip ayağa kaldırılması lazım" dedi. Kılıçdaroğlu, Erciş ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de buluştu, ayaküstü sohbet etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Türk Kızılayı Afet Aşevi’nde konuşma yaptığı sırada, Erçiş Stadyumu’ndaki çadır kente geldi. Yanında eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ile gelen Kemal Kılıçdaroğlu, önce depremzede çocukları sevdi ve 10’ar lira bayram harçlığı verdi. İlköğrenimini Erçiş’te tamamladığını bir kez daha hatırlatan Kılıçdaroğlu, daha sonra deprem nedeniyle ayağı kırılan Nusret Eroğlu’nun çadırına girip bir süre sohbet etti.

CUMHURBAŞKANI GÜL’LE AYAKÜSTÜ SOHBET

Çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektiren Kılıçdaroğlu, çadır kenti gezdikten sonra Türk Kızılayı Afet Aşevi’ne geçip burada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le buluştu. Cumhurbaşkanı Gül ile ayaküstü sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Benim değil, vatandaşın değerlendirmesi önemli. Daha önce geldiğimde ’yurttaşların ihtiyaçları var’ dedim. Aynı şikayetler devam ediyor. Çadır, işsizlik sorunu var. Esnafın derdi daha fazla, dükkanlarını açamıyorlar. Buranın felaket bölgesi ilan edilip ayağa kaldırılması lazım. Yaralar tam olarak sarılmış değil. Üzülerek söylüyorum gerçek bu. Yurttaşların değerlendirmeleri olarak aktarın bunları."

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül’le buluşmasıyla ilgili olarak, "Sadece selamlaşma düzeyindeydi. Ben bugün burada kalacağımı söyledim, o da ayrılacağını söyledi" dedi. Kılıçdaroğlu, depremde insanlık dersi veren, yardım malzemesi içinde bulduğu 5 bin lirayı sahibi Cemil Metin’e ulaştıran İsmet Demir’le de bir araya geldi.

DANA KESTİRDİ

Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra kurbanını kestirmek için Erçiş Mezbahane Müdürlüğü’ne gitti. Burada kurban olarak dana kestiren Kemal Kılıçdaroğlu, kasaplara da da 200’er lira bahşiş verdi. Selvi ve Kemal Kılıçdaroğlu kurban kestirirken birlikte dua etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com