CHP Lideri konuştu

CHP Lideri konuştu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Meclisi toplantısı öncesinde konuştu.

CHP Lideri bugün gündeme bomba gibi düşen 28 Şubat oerasyonunu değerlendirdi. CHP Lideri değerlendirmesinde Hükümetin intikam duygusu içerisinde olduğuna ve bunun halkın vicdanı ile bağdaşmadığına parmak bastı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İşte Kılıçdaroğlu'nun kısa konuşması:


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat süreciyle ilgili soruşturma kapsamında yapılan arama ve gözaltılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, " Adaleti intikam duygusuyla arayamazsınız" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
, "Eğer bir yerde hukuksuzluk ve baskı varsa adaletin ve insan haklarının gerektiği şekilde herkesin yargılanmasına biz ses çıkarmayız. Adil şekilde olmak koşuluyla herkes gidip savunmasanı yapabilir. Ama bugünkü Türkiye'de adaletin olmadığını söylüyorum. Adalet yok. Kişi savunma hakkını kullandı diye hapse mahkum oldu bizim ülkemizde. Hangi adaletten söz ediyorsunuz ? Adaleti intikam duygusuyla arayamazsınız. Adalet intikam duygusuyla aranırsa orada adalet olmaz. Adalet yüce bir kavramdır. Adalet toplumun vicdanı demektir. Verilen kararın toplum vicdanında kabul edilmesi demektir. Eğere kabul edilmiyorsa o adalet değildir" dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com