CHP lideri konuşuyor

CHP lideri konuşuyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li vekillere ve belediye başkanlarına sesleniyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanları ve milletvekilleri toplantısına katıldı. Büyükşehir yasa tasarısı ile ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, "Demokrasilerde bu kadar önemli bir tasarının binin üstündeki belediyeyi kapatan bir tasarının özgürce tartışılması lazım. Meclis'te yasa görüşülmüyor adeta 19 Mayıs hareketleri yapılıyor" diye konuştu.  
 
Yerel yönetimlerin önemi demokrasiyi kalıcı kılması olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, " Çünkü halkın seçtiği yönetici aynı zamanda halka hesap veren kişidir.  Yerel yönetimleri güçlendirmek AKP'nin politikasına göre yerel yönetimleri kapatmakla eş anlamlıdır. Kapatırsanız olmayan birşeyi de zaten güçlendirmenize gerek kalmayacaktır" dedi.  
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı belediye gibi çalışıyor diyen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 
 
"İstediği yere ve istediği kişiye imar verebiliyor. Belediye başkanına gerek yok. İstediği imar değişikliğini yapıyor. Eğer rant siyasal iktidarın gözünü karartmışsa rant uğruna yapılmayacak hiçbir yoktur bunlar için. Eğer siz belediyenin yetkisini belediyeye çekerseniz belediyelere de gerek kalmıyor tabi."
 
Büyükşehir yasa tasarısı ile ilgili olarak ise Kılıçdaroğlu, "Görüşmeler ve tartışmalar belki bugün devam edecek. 8 Ekim akşama doğru tasarı TBMM'ye geliyor. Dün içişleri komisyonu acele toplanıyor. Arkadaşlarımızın yoğun muhalefeti üzerine alt komisyona sevk edildi. Alt komisyondan en geç Pazartesi günü çıkması isteniyor. Özgürce tartışılması istenmiyor. Demokrasilerde bu kadar önemli bir tasarının binin üstündeki belediyeyi kapatan bir tasarının özgürce tartışılması lazım. Onlar el kaldırıp indirmeyi demokrasi bildikleri için Bakan'a bakıyorlar.  El mi kaldırdı, topluca el kaldırılorlar. Meclis'te yasa görüşülmüyor adeta 19 Mayıs hareketleri yapılıyor. Gerçek budur" dedi.  (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com