CHP lideri sorumsuzluğa ve çelişkiye işaret etti

CHP lideri sorumsuzluğa ve çelişkiye işaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çocukların sütten zehirlenmesinden büyük üzüntü duyduğunu ifade ederken, “Bu olayın sorumluları bulunmalı ve hesap sorulmalıdır. Hükümet acil önlemler almalı, ailelerin endişesini gidermeli, dağıtımı yapılacak sütler

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, süt zehirlenmelerini sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden değerlendirdi. “Çocuklarımızın sütten zehirlenmelerinden büyük üzüntü duydum” diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Çocuklarımıza ve ailelerine geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Bu olayın sorumluları bulunmalı ve hesap sorulmalıdır. Bir bakan zehirlenme olayını süte karşı aşırı hassasiyet olarak yorumluyor, başbakan yardımcısı ise aşırı dozdan olmuş olabilir diyor. Bu sorumsuz ve çelişkili tavrı kınıyorum. Bu sütler çocuklara dağıtılmadan her türlü kontrolleri yapılmalıydı. Hükümet acil önlemler almalı, ailelerin endişesini gidermeli, dağıtımı yapılacak sütler hakkında her türlü bilgiyi kamuoyuna açıklamalıdır.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com