CHP Liderinden Başbakan Bahanesi

CHP Liderinden Başbakan Bahanesi
Elazığ mitingine geç kalan Kılıçdaroğlu bunun nedeninin TOBB Genel Kurulu'na geç katılan Başbakan olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu, Elazığ İstasyon Meydanı'ndaki mitingde sözlerine 'Allah'ına kurban Elazığ' diye başlamak istediğini, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yine kızacağını belirterek, 'Ama ne kadar kızarsa kızsın Allah'ına kurban Elazığ'ın'' diye konuşmasına başladı. Kendisine verilen yöresel 8 köşeli şapkayı (gakkoş) takan Kılıçdaroğlu, Elazığspor'un Bank Asya 1. Lig'e yükselerek büyük bir başarı elde ettiğini, şimdi de kentte sıranın ''halkın iktidarının'' şampiyonluğunu yakalamak olduğunu dile getirdi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

GEÇ KALMAMIN NEDENİ RECEP BEY: Buraya geç geldim. Nedeni Recep Bey'dir. TOBB 66. Genel Kurulu'na bir saat geç geldi. Kürsüde de son sözüm şu oldu 'Zamanı iyi yönetemeyen ülkeyi hiç iyi yönetemez.' Onun için bir saat gecikme ile geldim kusura bakmayın.

ELAZIĞ'IN ÇAYI ÇORBASI: Peki bu Elazığ'ın günahı ne? Benim çocukluğum burada geçti, burada Ticaret Lisesi'nde okudum. Ama Recep Bey duymasın, bu kardeşiniz çalışkan birisiydi. Ticaret Lisesi'ni birincilikle bitirdi. Neden bunu söylüyorum? Elazığ'ın çayını, çorbasını içtik. Elbette ki birinci olacağız.

MAHSUNİ BABA BUNLARI TARİF ETMİŞ: Niye makarna bulgur veriyor? Çünkü ondan da yolsuzluk yapacak. Ondan da köşeyi dönecek. Mahsuni Baba'nın güzel bir deyişi var, 'Yoksulun sırtından doyan doyana' diye. Bunları tarif etmiş aslında. Bu ülkede huzuru getirmenin yolu evde herkesin mutlu olmasıdır. Evde mutluluk varsa mahallede vardır, mahallede varsa ilde vardır, ilde varsa Türkiye'de vardır.

SAHTEKåRLIĞIN PROFESÖRLÜĞÜ
Basit bir sınavı bile yapamadılar. Bu rezilliği yapan adamın da unvanında profesör var. Ne profesörlüğü? Herhalde sahtekarlığın profesörlüğü olabilir, başka ne olabilir. Söylüyorum kendisine 'ar damarın çatlamamışsa ayrıl arkadaş ayıptır.' Yok,  'ar damarım çatladı diyorsan otur yerinde. Nasıl olsa seni destekleyen var.

30 bin liralık dava
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, kendisiyle ilgili ÖSYM'de ''torpil mesajı'' iddiasında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde, 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davanın dilekçesinde, söz konusu e-postayı gönderen kişinin tespiti amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunulduğu anımsatıldı ve 'Bakan Yazıcı'nın isim ve soy isminin kullanılarak bir kişinin üniversiteye yerleştirilmesi ile ilgili bir talep içeren elektronik postanın gönderildiği bilgisine ulaşıldı' denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com