CHP Liderinden sağduyu çağrısı

CHP Liderinden sağduyu çağrısı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuştu ve gündeme dair sağduyu çağrısı yaptı...

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından bazı satır başları:

Bu yönetim anlayışı Türkiye'yi karanlığa ve kaosa işter. Bütün yurttaşlarımızı uyarmamız gerekiyor ve ben Muhalefet Lideri olarak bu görevimi yapıyorum. Yazık günahtır bu ülkeye. Din, mezhep, ırk ayrımı yapmayın!

Bizler bu ülkede barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Çatışma ortamına sürüklerseniz toplumu, toparlayamazsınız. Samimi ve sağduyulu içten ve yürekten bir çağrı yapıyorum size.


"Meclis kürsüsü bile yasaklanıyor, muhalefet nerede konuşacak böyle bir anlayış olabilir mi? Sanki biz sabahtan akşama kadar Mecliste konuşuyor muyuz.? Zaten konuşma hakkımız sınırlı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve emekli MİT mensuplarının savcılık tarafından ifadeye çağrılmasını değerlendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve emekli MİT mensuplarının savcılık tarafından ifadeye çağrılmasını "Yargılama olacaksa huzur içinde olsun. İnsanımız hergün bir şok yaşıyor" sözleriyle yorumladı.

Hükümeti eleştiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"İnsanlar sabahleyin gazetelerin manşetlerine bakarken ürküyor. Bir bakıyorsunuz bir gün MİT Müsteşarı çağrılıyor bir gün bakıyorsunuz Genelkurmay Başkanı çağrılıyor. Hangi ülkede, nasıl bir ülkede yaşıyoruz?Komşulara bakıyoruz, komşularımızda gerilim vatandaşa bakıyoruz, vatandaşta huzur kalmadı. Dolayısıyla iyi yönetilmeyen bir ülkeyiz. Bizim insanımız bu şekide yönentilmeyi hak etmiyor. Huzur içinde olsun insanımız: Yargılama olacaksa huzur içinde olsun. Ama hergün bir şok yaşanıyor. İnsanlar bu süreç içinde rahatsız oluyor."(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com