CHP Meclis Milli Eğitim Komisyonu’na toplu katılım kararı aldı

CHP Meclis Milli Eğitim Komisyonu’na toplu katılım kararı aldı
CHP’den 4+4+4 teklifini görüşme toplantısından Meclis Milli Eğitim Komisyonu’na toplu olarak katılma kararı çıktı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin başkanlık ettiği ve 4+4+4 teklifinin görüşüldüğü Meclis Milli Eğitim Komisyonu’na toplu olarak katılma kararı çıktı.
Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık yarım saat süren CHP Grubu’nda, 4+4+4 teklifi konusunda hem milletvekilleri bilgilendirildi hem de izlenecek yol haritası masaya yatırıldı.
Edinilen bilgiye göre İnce, grup toplantısında hafta sonu akademisyenlerle yapılan toplantı hakkında ve CHP Genel Başkanı’nın görüşleri konusunda bilgi verdi.
Kapalı grup toplantısında, Milli Eğitim Komisyonu’na, komisyona üye olmayan milletvekillerinin de katılması kararı alındı.

İNCE: “GERİ ÇEKİLMESİNİ İSTEYECEĞİZ”

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, grup toplantısından sonra konuşan Muharrem İnce teklifin geri çekilmesini istediklerini ifade etti ve şöyle devam etti:
“Görüşlerimizi açıklayacağız, bir uzlaşma olmasını isteyeceğiz. Bir neslin geleceği sayısal çoğunlukla belirlenemez. Bizim çocuklarımız da var, AKP’lilerin çocukları da var, MHP’lilerin, BDP’lilerin çocukları da var. AKP’nin sayısı fazla diye bir neslin geleceğine tek başına karar veremezler, vermemeliler, bu konuda uzlaşma arayışlarını sürdüreceğiz ve geri çekilmesini isteyeceğiz.”
“Komisyona toplu katılacak mısınız?” sorusuna da İnce, “Komisyona gidiyoruz hep birlikte”
dedi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com