CHP Merve Kavakçı için yargı yoluna gidecek

CHP Merve Kavakçı için yargı yoluna gidecek
TBMM Başkanlık Divanı’nın Çarşamba günü yapacağı toplantıda, Merve Kavakçı’nın ‘haklarının iadesi’ başvurusu görüşülecek. CHP de kapsamlı bir dosya hazırladı.

Milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı’nın ‘milletvekilliği haklarının iadesi’ bu hafta mecliste görüşülecek. Kavakçı’nın talebine karşı çıkan CHP, hakları iade edilirse konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.

TBMM Başkanlık Divanı Çarşamba günü Merve Kavakçı’nın ‘milletvekilliği haklarının iadesi’ni görüşmeye hazırlanıyor. Milletvekili seçildikten sonra ‘izinsiz’ ABD vatandaşlığına geçtiği için milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı’nın ‘iade talebine’ karşı CHP bir dosya hazırladı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ‘tutuklu milletvekilleri’ emsal alınarak Merve Kavakçı’ya haklarının iadesinin söz konusu olmayacağını söyledi. Özcan Kavakçı’nın Milletvekili seçildikten sonra başka bir ülkenin vatandaşlığını izin almadan geçtiği için üyeliğinin düşürüldüğüne dikkat çekti. Özcan, ‘AKP çoğunluğuyla, yine de hakların iadesi yolu açılırsa yargı yoluna gideceğiz’ dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com