CHP milletvekili Aygün kaçırıldı!..

CHP milletvekili Aygün kaçırıldı!..
CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün Ovacık'tan Tunceli'ye dönerken 2 kişi tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün'ün Ovacık'tan Tunceli'ye dönerken 2 kişi tarafından kaçırıldığı iddia edildi.

İddiaya göre, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde parti çalışmaları yaptıktan sonra akşam saatlerinde Tunceli'ye dönmek üzere yola çıkan Aygün'ün içinde bulunduğu otomobil, Ovacık-Tunceli karayolunun Fırtına Veli Çeşmesi mevkisinde silahlı kişilerce durduruldu.

Milletvekili Aygün'ün yanında bulunanları serbest bırakan kişilerin, Aygün'ü yanlarına alarak bölgeden ayrıldıkları öne sürüldü.

Otomobilde bulunanlardan Kadir Merkit'in konuyla ilgili olarak Tunceli Emniyet Müdürlüğü'nde ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

CHP Genel Merkezi'nde toplantı 

Hüseyin Aygün'ün Tunceli'de kaçırıldığı bilgisini alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı MYK üyeleri genel merkezde bir araya geldi. 

Teröristler ilk defa milletvekili kaçırıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Tunceli milletvekilleri Hüseyin Aygün'ün teröristler tarafından kaçırıldığı bilgisini aldıklarını belirterek, ''Türkiye'de ilk defa bir milletvekili teröristler tarafından kaçırılıyor'' dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün, terör örgütü militanları olduğu tahmin edilen kişilerce yolu kesilerek kaçırıldığı yönünde bilgi alındığını belirterek, ''Tunceli polisimiz ve jandarmamızca bölgede her türlü arama faaliyetleri başlatıldı'' dedi

Bölgede her türlü arama faaliyetleri başlatıldı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün Tunceli-Ovacık ilçesinde bölücü terör örgütü militanları olduğu tahmin edilen kişilerce yolu kesilerek kaçırıldığı yönünde bilgi olduğunu belirterek, ''Tunceli polisimiz ve jandarmamızca bölgede her türlü arama faaliyetleri başlatıldı'' dedi.

Bakan Şahin, Gümüşhane'de Merkez Kemaliye Camisi'nde kıldığı teravih namazı çıkışında, CHP Tunceli Milletvekili Aygün'ün teröristlerce kaçırıldığı iddiasına ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Konudan bilgisi olduğunu belirten Bakan Şahin, şunları ifade etti:

''Güvenlik güçlerine haber vermeden seyahat ettiği esnada Tunceli-Ovacık ilçesinde seyir halindeyken takriben saat 18.00 sularında bölücü terör örgütü militanları olduğunu tahmin ettiğimiz kişilerce yolu kesilerek kaçırıldığı bilgisi var. Yanındakiler serbest bırakılmış. Serbest bırakılanların başvurusu üzerine Tunceli polisimiz ve jandarmamızca bölgede her türlü arama faaliyetleri başlatıldı. Ön bilgimiz bu''
Bakan Şahin, konuyla ilgili gelişmeleri zaman içinde kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekledi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com