CHP Milletvekili Orhan Düzgün’den Hakan Şükür için kampanya

CHP Milletvekili Orhan Düzgün’den Hakan Şükür için kampanya
CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, yorumculuk yapan AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür için, "parayı bırak, halkı temsil et" şeklindeki imza kampanyasını kendi web sitesinden başlattı

CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür için imza kampanyasını kendi web sitesinden başlattı. Düzgün, kendi web sitesinin ana sayfasında, "İmza kampanyasına ulaşmak için tıklayınız" dedi.

Düzgün, TBMM Başkanlığı'na hitaben yazılan imza kampanyası için hazırladığı dilekçede de, şöyle dedi:
"Milletvekillerinin görevi halkı temsil etmektir. Bir yurttaş olarak 'anayasal' sorumluluğunu yerine getirip şahsımı temsil ederek yasama ve denetim faaliyetlerini yerine getirmesi gereken İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün, tüm bunları bir kenara bırakıp para kazanma uğruna spor yorumculuğu yapmasını kınıyorum. İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün sadece milletvekilliği yapması konusunda gereğini yapmanızı bekliyorum. Saygılarımla, arz ederim."

Düzgün imza kampanyasını kişisel web (orhanduzgun.com.tr) sitesinden yürütüyor.
Düzgün, kendi web sitesinde Hakan Şükür'ü de şikayet ederek, "Meclis Başkanlığı devlet hukuku içerisinde ücretsiz olarak kamu görevi yapmak isteyen milletvekiline izin vermezken özel sektöre milletvekili tahsis etmiştir. Ben buradan Hakan Şükür'ü bir Milletvekili arkadaşı olarak görev yaptığı o programdan ayrılıp TBMM çatısı altında halkımızın oylarına saygı duyup milletvekilliği görevini yapmaya çağırıyorum" dedi.

AYLIK 150 BİN TL’YE EL SIKIŞMIŞTI

İstanbul Milletvekili Hakan Şükür'ün söz konusu hobisinden kazandığı aylık, milletvekili maaşını 13'e katladı. Hakan Şükür'ün, Lig TV'yle aylık 150 bin liraya el sıkıştığı öğrenildi. 5 ay yorumculuk yapacak olan Şükür, 'hobim' dediği yorumculuktan sezon sonuna kadar 750 bin lira kazanacak. Milletvekili maaşının 11 bin 500 lira olduğu düşünüldüğünde, Hakan Şükür'ün hobisinden kazandığı aylık, maaşını 13'e katlayacak.

Hiçbir milletvekilinin görev yaptığı süre boyunca gerek kamudan gerekse de özel sektörden gelir elde edemeyeceği düşünüldüğünde, Hakan Şükür 'hobisinden' hatırı sayılır bir para kazanacak.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com