CHP Milletvekilleri, SOMALI MADENCİLER İçin Ayakta...

CHP Milletvekilleri, SOMALI MADENCİLER İçin Ayakta...
CHP milletvekilleri, belki de hayatlarının en hüzünlü grup toplantısını yaptı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun ölen 301 madencinin adını tek tek okuduğu grup toplantısı boyunca, tüm milletvekilleri, gazeteciler ve ziyaretçiler ayaktaydı...

CHP, SOMALI MADENCİLER İÇİN AYAKTA!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kaybettiğimiz 301 maden işçisi ve geçen hafta hayatını kaybeden İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu'nu anarak başladı sözlerine. 

"Bugün matem günümüz... Uzun süredir Ferit Mevlüt Aslanoğlu ile birlikteydik, ona 'gruplar üstü, Grup Başkanvekili' adını takmıştık. Allah'tan rahmet, sevenlerine dostlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. 

Bugün matem günümüz...

Avrupa'nın en çok iş kazası yaşanan ülkemizde,  sömürü düzeni içinde çalışan 301 insanımızı hakkın rahmetine gönderdik. Onlar yüz karası değil kömür karası, böyle kazanılır ekmek parası diyenlerdi.

Bugün matem günümüz. 

kilicdaroglu.jpg

Şimdi tek tek isimlerini okuyarak anacağım. Hepinizi konuşmam bitene kadar ayakta, saygı duruşuna davet ediyorum" diyen Kılıçdaroğlu, ardından tek tek ölen madencilerin isimlerini okudu. O isimler okunurken, salondaki herkes ayakta, saygı duruşunda bekledi. 

CHP Lideri, isimleri okuduktan sonra, ölen madencilerin hakkını sonuna kadar arayacaklarına dair söz verdi. 

"AF DİLİYORUM!"

"Bugün matem günümüz, söylenecek her söz bu acı, matem karşısında hafif kalır. İnsanlık adına, Aziz ruhlarınızdan af diliyorum. Yüce milletimiz önünde söz veriyorum. Gözü yaşlı çocuklarınız, eşlerinizin, ana babalarınızın huzurunda söz veriyorum ki; haklarınızı aramak namus borcumuzdur. ” 

sakine-oz.jpg

Konuşma sırasında Başkanlık Divanında yer alan Manisa Milletvekili Sakine Öz'ün, gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. 

Geçen hafta toprağa verilen, İstanbul milletvekili Mevlüt Aslanoğlu da çiçekler ve fotoğrafı grup salonuna getirilerek, bir kez daha anıldı. 

mevlut.jpg

(BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com