CHP MYK sona erdi

CHP MYK sona erdi
CHP Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifasını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi MYK toplantısı sonrası açıklama yapan parti sözcüsü Birgül Ayman Güler istifalarla ilgili olarak, "Gürsel Tekin’den başka istifa eden olmadı. Sayın Genel başkan hiç kimsenin istifasını sözlü ya da yazılı olarak, istemedi. Genel başkan, Bir MYK yenilenmesi yapma niyetim var diye herhangi bir açıklama yapmadığı gibi ima da bulunmadı" diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Birgül Ayman Güler, MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. MYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifasını genel başkana sunduğunu açıklayan Güler, MYK toplantısı sırasında bazı basın kuruluşlarında başka istifalarında olduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığını “asparagas" olduğunu söyledi.

TİYATROLARIN ÖZELLEŞMESİ

Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) gündemde olan iki olayın değerlendirildiğini belirten Birgül Ayman Güler şöyle konuştu:

“Bunlardan bir tanesi, Tiyatrolara yönelen iktidar saldırısı, bir diğeri de çocuklarımızın hükümet sütünden zehirlenmesi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tiyatrolar konusunda tavrı açık. Cumhuriyet Halk Partisi, sanatın desteklenmesi devletin temel görevleri arasındadır diye düşünür. Tiyatroları özelleştirmek, tiyatroları kendi yağı ile kavrulur hale getirmek, özgürleştirmek ya da serbestleştirmek değildir. Aksine siyasi iktidarın sponsor olma, finansal yardımda bulunma yöntemleri sayesinde, kendi amacı doğrultusunda yönlendirilme modelidir. Sanatçıların, bu kararlara ve bu fevri, plansız ve bir adamın ağzından çıkmış sözlere karşı gösterdikleri direniş, bizim ilk günden bu yana desteklediğimiz direniştir."

“ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLEDİLER"

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü de kutlayan Güler, “Türkiye dünyanın 17’nci büyük ekonomisi diyenler, okullarımızda kendi elleriyle dağıttıkları sütle çocuklarımızı zehirlediler. Bunun hesabının verilmesi gerekir. Siyasi sorumluların istifa etme erdemini göstermeleri gerekir" diye konuştu.

GÜRSEL TEKİN’İN İSTİFASI

MYK üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifasını genel başkana sunduğunu açıklayan Güler, MYK toplantısı sırasında bazı basın kuruluşlarında başka istifalarında da olduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığını “asparagas" olduğunu söyledi.

Genel başkanın istifayı kabul edip etmeyeceği sorusuna, Güler, “Genel başkanımız kendisi bunu açıklayacaktır" diye cevap verdi.

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Gürsel Tekin’in bir parti kuracağı iddiasının sorulması üzerine Güler, “Tam bir Melih Gökçek iddiası olarak bakıyorum. Nedense AKP’li belediyeciler, ya da merkezi yöneticiler, CHP’yi belli bir yöne itmek için, özel bir çaba gösteriyorlar. Ve bundan da çok zevk alıyorlar. Böyle bir şeyin Melih Gökçek’e sorulması gerekir. İstifa genel Başkan sunuldu. MYK’da görüşülmedi. Gürsel Tekin’den başka istifa eden olmadı. Sayın Genel başkan hiç kimsenin istifasını sözlü ya da yazılı olarak, istemedi. Bir MYK yenilenmesi yapma niyetim var diye herhangi bir açıklama yapmadığı gibi ima da bulunmadı" şeklinde konuştu.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com