CHP MYK'dan flaş açıklama

CHP MYK'dan flaş açıklama
CHP MYK'dan yapılan açıklamada 'Bu eylem CHP ve TBMM'yi hedef alan bir meydan okumadır' denildi.
Açıklamada "Hükümete düşen ilk görev Aygün'ü PKK'nın elinden kurtarmaktır" vurgusu yapıldı. 

CHP Merkez Yürütme Kurulu halkın sözde birlik ve beraberlik çağrıları değil TBMM'de fiilen sergilenen birlik ve dayanışmayı görmeyi, teröre karşı etkin, sürdürülebilir toplumsal bir mutabakat ve strateji oluşturulmasını istediğini bildirdi.
 
CHP Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yönetiminde yaptığı toplantıdan sonra Hüseyin Aygün'ün kaçırılması konusunda bir açıklama yaptı.
 
CHP'nin Türkiye'de terörün sona erdirilerek toplumun huzur ve güvenliğe kavuşturulması yolundaki mücadelesini yılmadan, kararlılıkla sürdüreceği belirtilen açıklamada şöyle denildi:
 
"Tunceli Milletvekilimiz Hüseyin Aygün'ün 12 Ağustos'ta teröristler tarafından kaçırılması, sorunu yeni bir aşamaya taşımıştır. Bu eylem, parlamenter demokrasimizi, onun temel organı olan, halkımızın iradesini temsil eden TBMM'yi ve o iradeyi sorunlarımızın çözümü için tek yol olarak gösteren CHP'yi hedef alan bir meydan okumadır. Bu pervasız saldırı, CHP'nin ve tüm toplumumuzun terörle mücadelesine sadece güç katacak ve kararlılığımızı pekiştirecektir."
 
Konunun siyasi yönü ve anlamının toplum tarafından en iyi şekilde değerlendirileceği belirtilen CHP MYK açıklamasında, "Ancak hemen belirtelim ki burada öncelik insani kaygılar olup, Hükümete düşen ilk görev Milletvekilimiz Hüseyin Aygün'ü biran önce sağlıklı bir şekilde özgürlüğüne kavuşturmaktır. Hükümet görevini yapmalıdır. Milletvekillerimizden oluşan bir heyetimiz de bölgede olup, CHP gelişmeleri yakından izlemektedir" denildi.
 
"OLAĞANÜSTÜ TOPLANTININ TERÖRİSTLERE HİZMET EDECEĞİ GÖRÜŞÜ SAFSATA"
 
CHP Merkez Yürütme Kurulu, terör odaklarının ilk kez bir milletvekilini kaçırarak eylemlerinde yeni bir cephe açtıklarını belirterek şöyle devam etti:
 
"Ülke içinde en son Şemdinli ve Foça'daki terör saldırıları, Irak ve Suriye'deki gelişmeler ve uluslararası tasarımlar, Kürt meselesini istismar eden terörün nitelik ve nicelik değiştirmekte olduğunu ortaya koymaktadır. Terör, artık her zamankinden daha kapsamlı bir şekilde ülkemizin iç ve dış güvenliğini tehdit etmeye başlamıştır. Öte yandan, bölgedeki gelişmeler ve Suriye'nin geleceğine yönelik tasarımlar dikkate alındığında siyasal iktidarın bu gelişmelerin arkasında kaldığı ve bunları yönlendirmek yerine akıntı içinde sürüklendiğini esefle görmekteyiz. Bu olumsuz gidişatın mutlaka durdurulması ulusal güvenliğimiz, birlik ve bütünlüğümüz için şarttır. Daha önce ortaya koyduğumuz gerekçelerle, CHP TBMM'nin olağanüstü toplanabilmesi için bir kez daha tüm milletvekillerimizi genel kurulda görev başına çağırmaktadır. TBMM'nin toplanmasının teröristlerin amaçlarına hizmet edeceği usanç ve utanç verici safsata ve bağnazlığına Hükümet ve yandaşları derhal son vermelidir. Zira halkımız artık sözde kalan birlik ve beraberlik çağrıları duymak değil, TBMM'de fiilen sergilenen birlik ve dayanışmayı görmek, teröre karşı etkin, sürdürülebilir toplumsal bir mutabakat ve strateji oluşturulmasını istemektedir." (NSK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com