CHP MYK'nın Kaderi, Bu Toplantıdan Sonra Belli Olacak...

CHP MYK'nın Kaderi, Bu Toplantıdan Sonra Belli Olacak...
Cumhuriyet Halk Partisi'nde, seçime yönelik son değerlendirme toplantısı bu haftasonu... CHP'li kadınlar 'zor bölgelerde çalışmayı öğrenecek'...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

CHP'de seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirme toplantılarında son aşamaya gelindi. Önce Parti Meclisi'ni, ardından İl Başkanlarını dinleyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak kadın kollarının temsilcileri ile biraraya gelecek.  Türkiye genelinden toplam 650 kadın yöneticinin katılımıyla düzenlenecek toplantılar, 2 Mayıs cuma ve 3 Mayıs Cumartesi olmak üzere, iki gün sürecek. 

Toplantının ev sahipliğini  Kadın  Kolları Genel Başkanı  Hilal Dokuzcan  ve  Myk  Üyeleri yapacak. Sunumlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanısıra; Parti Meclisi , Merkez Yönetim Kurulu,  Milletvekilleri, ve  Yüksek Disiplin Kurulu  Üyeleri de katılacak.

KADIN ADAYLAR VE BAŞKANLAR DA DAVETLİ

Toplantılara, kadın belediye başkan aday  ve aday adayları ile CHP çatısı altında belediye başkanlığı yapmış olan kadınlar da davetli. 

ZOR BÖLGELERDE ÇALIŞMAYI ÖĞRENECEKLER

Kadın kolları üyeleri, programın ilk günü,  seçime yönelik değerlendirmelerini sunacak, raporları inceleyecek. Önümüzdeki seçimlere yönelik eğitimlere katılacak.

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı “Parti Okulu ve Kadın  Örgütlenmesi” konulu sunum yapacak. Siyaset Sosyoloğu Gürbüz Evren ise  “Zor Bölgelerde Siyasi Çalışma”  hakkında bilgi  verecek.  Ayrıca, Ayhan Abdil,  Engelliler ve Engelli Aileleri ile İletişim ; Gaye Erbatur ise  İletişim stratejisi ve örgütlenme üzerine sunum yapacak. 

Toplantının ikinci günü ise  geniş katılımlı örgüt toplantısı  yapılacak. Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın konuşması ile başlayacak programda,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması ve Mustafa Kılıç’ın “Siyasal İletişim” konulu sunumu yer alıyor. 

MYK DEĞİŞİKLİĞİ BU TOPLANTI SONRASINDA...

Seçimden sonra partide yaşanan memnuniyetsizlik nedeniyle, Kılıçdaroğlu'nun küçük çapta da olsa MYK'da değişiklik yapması bekleniyor. Özellikle,  adayları belirleyen Beşli Komisyon üyeleri, Umut Oran, Bihlun Tamaylıgil, Adnan Keskin, Bülent Tezcan ve Gökhan Günaydın en çok eleştirilen isimler arasında yer almıştı. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com