CHP o aileye el uzattı

CHP o aileye el uzattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar Van’da...

Van ilinde gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam eden Milletvekili Baydar; Van depreminin sembolü olan ve acı bir şekilde depremde hayatını kaybeden Yunus’un Ailesi’ne el uzattı.

CHP’nin Van’dan sorumlu milletvekili olan Baydar, Erciş depreminin sembol ismi olan Yunus’un ailesini Van CHP İl Başkanı Cengiz Şen, Erciş İlçe Başkanı Cafer Uslubaş ve yöneticiler ile birlikte ziyaret etti. Milletvekili Baydar, Başbakan tarafından Yunus’un ölümünden sonra gerçekleştirmiş olduğu şovun hafızalarda ki yerini koruduğunu söyledi. Yunus’un Ailesi’ne verilen sözlerin tutulmadığını gördüğünü belirten Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar; “Müslümanlıkta sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği anlayışı hâkim. Fakat dillerinden Müslümanlığı düşürmeyen AKP bu temel anlayıştan tamamen uzaktadır” dedi.

CHP olarak halka hiçbir zaman yalan söylemediklerini ve de söylemeyeceklerini belirten Baydar, Yunus’un diğer kardeşleriyle ilgileneceğini belirtti. Milletvekili Baydar, iş konusunda Didim’de istihdam sağlayacağını söyledi. Yunus’un kardeşi Muhammed’in de okuyup doktor olmasını isteyen Baydar; Erciş İlçe Başkanına, Muhammed’in bundan sonra kendisinin Erciş’de ki temsilcisi olduğunu söyledi.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com