CHP o düzenlemenin iptalini istedi

CHP o düzenlemenin iptalini istedi
CHP Kamu Özel İşbirliği Yasasının iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesine başvurdu.
CHP, kamu özel işbirliği yöntemi ile hastanelerin ve sağlığın geleceğinin yabancı şirketlere satıldığı iddiasıyla Kamu Özel İşbirliği Yasasının iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Anayasa Mahkemesine başvurdu.
 
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Sağlık Bakanlığınca Kamu Özel İş Birliği Modeli İle Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi Ve Hizmet Alınması ile bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu Anayasa Mahkemesine götürdüklerini açıkladı.
 
Söz konusu kanun ile uluslararası şirketlere hazine garantisi vererek, hastane yaptırıldığını ifade eden Atıcı, şöyle dedi:
 
“Kısacası, Sağlık Bakanlığı kendi ülkesinde hastanelerde ev sahibi konumunda iken kiracı konumuna düşmektedir ve 30 yıl boyunca kira ödemek zorunda kalacaktır.
 
Kamu özel işbirliği yöntemi ile hastanelerimizi ve sağlığımızın geleceğini yabancı şirketlere satacak yasanın iptali ve yürürlüğünün durdurulması halkımızın geleceği için hayatidir.”
 
SORULAR
 
Bir basın mensubunun, “Milletvekillerinin özlük haklarına ilişkin teklifte 4 parti anlaştı, ne diyorsunuz?” sorusuna Atıcı, “Bireysel olarak ben bir milletvekilinin kürsü dokunulmazlığı dışında hiçbir ayrıcalığının olmaması gerektiğini düşünüyorum. Sadece kürsü dokunulmazlığı olması gerektiğini, onun dışında diğer vatandaşlardan hiçbir farkının olmaması gerektiğini hep söyledim” yanıtını verdi.
 
“8 Mayıs tarihinde çekilme başlayacak, ne diyorsunuz?” sorusuna da Atıcı, “Bu iyi bir şey. Çekilmenin mümkünse silahları tamamen bırakarak çekilmenin ve bunun karşılığında hiçbir şey beklemeden sadece demokrasi sadece barış sadece olabildiğince insan hakları bekleyerek çekilmenin gerçekten çok iyi bir süreç olduğunu söyleyebilirim. Buna karşı çıkacak bir Allah kulu yoktur herhalde yani yok çekilmesin mi diyeceğiz” dedi. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com