CHP örgütlenme modelini tamamlıyor

CHP örgütlenme modelini tamamlıyor
CHP, dünyanın dört bir yanında örgütlenme modelini tamamlama aşamasına getirdi.

TBMM geçtiğimiz hafta içerisinde sayıları beş milyonu aşan gurbetçi vatandaşlarımıza sandık kurularak oy verebilmelerine yönelik yasayı çıkarırken, CHP MYK'sı da paralel bir adım atarak yurtdışı örgütlenme modelinin tamamlanmasına yönelik son adımları attı.

2 AYRI KURUL OLUŞTURULDU

Bu amaçla Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı emekli Büyükelçi Faruk Loğoğlu'nun başkanlığında Türkiye'de 'Yürütme Kurulu' yurtdışında da 'Danışma Kurulu' adında iki ayrı kurul oluşturuldu. Danışma Kurulu, bulundukları ülkenin dilini ve sistemlerini iyi bilen temsilcilerden oluşturuldu.

Belirlenen üyeler şöyle: ABD: Yurter Özcan, Mahir Büyükyılmaz, Almanya: İsmail Eren, Niyazi Şahin, Avustralya: Dr. Nuran Dönmez, Belçika: Ayşegül Diril Çakal, Danimarka: Taner Yılmaz, Fransa: Demir Fırat Önger, Hollanda: Nihal Doğan, İngiltere: Abidin Güler, Cafer Mahiroğlu, İsveç: Nazmiye Halvaşi, İsviçre: Aydın Giz, Kanada: Nedim Düzenli, KKTC: İlay Aksoy. Belirlenen isimler ve ülkelerin sayısının daha da genişleyeceği belirtildi. Loğoğlu başkanlığında ilk toplantısını bugün yapacak olan Yürütme Kurulu ise hedefler doğrultusunda çalışma takvimi oluşturacak.

YURTDIŞI ÖRGÜTLENMESİ

Loğoğlu ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil imzasıyla 25 Nisan'da yayınlanan genelgede, 'CHP'nin yurtdışı örgütlenmesinin oluşturulması temel bir hedef ve önceliğimizdir' denildi.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com